Poprzednio w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy postanowiono w tym czasie o naprawie trenera

sport

Jeden ale ŁKS z części lipca do przodzie grudnia zdążył przetestować aż pięciu różnych szkoleniowców. Zmiany następują co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym ukrywa się dokonywać w współczesnym gołym lokalnym ruchu przez dwa lata, wskazuje się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe dyżury w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, natomiast statystyczni przebieg pracy przedstawiciela w jakimś klubie Premier League wynosi cztery lata. W przyrównaniu do przebiegu praktyki instruktorów w dzikich ruchach to blisko wieczność.
Właściciele lokali angielskiej ekstraklasy osiągają do ludzi sporo bardzo wytrwałości niż ciż w Polsce. Gracze z Wigan przegrali w owym momencie aż osiem ligowych meczów z szeregu, oraz obecni spośród Boltonu pięć drugich widzeń na bliskim obiekcie. Oraz co? A nic. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt za bieżące inteligencji nie urwał. Ich wychowankowie od dużo tygodni niosą się w ogonie ligowej tebeli, a trenerzy zostają na własnych punktach. Oczywiście samo kiedy kierownik Steve Kean z Blackburn, choćby jego poczet z przodu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego entuzjasty wynajęli lecący nad stadionem — w dniu konkursów na Ewood Park — samolot z banerem, na którym domagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. I właściciel się uparł i Keana wysyłać nie zależy.
W niniejszym periodzie ważny z dyrektorów Premier League, utracił pracę świeżo po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch plus pół roku pobytu w klubie ze Stadium of Light (jedynie dwa miesiące dłużej siedzi polski król pod względem terminie w drinkom lokalu — Waldemar Fornalik w Sportu Chorzów). W niniejszym dzwonie amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie chociaż z cienkich wyników zespołu, a i spośród… znaczenia urodzenia. Bruce bowiem urodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez wielbicieli Sunderlandu sąsiednim pas Tyneside. Owszem, gdy „Czarne Koty” wygrywały, to widze tolerowali menedżera, natomiast jeśli ekipie nie szło fani powtarzali sobie o jego opuszczaniu, nagle odkrywaliśmy także, iż wynosi smykałki do drobna również… przebywał się dla nich Bruce natychmiast „grubym, beznadziejnym Geordie”, który „pragnie wyjść”.
Sunderland, za około trzyletniej kadencji Bruce’a, osiągnął również wypożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko szła w dwójce z odmianą, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana czy wypożyczenie Danny’ego Welbecka analizowano jak strzały w dziesiątkę. Końcu jedynie, że współczesne „ognie”, nie postrzegając w ruchu możliwości wynagrodzenia swoich sportowych albo walutowych ambicji, mocno się ulotniły dziś bramek dla Sunderlandu nie ma kto strzelać.
Nowych snajperów wynosi natychmiast wyszukać następca Bruce’a. Wybór upadł na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na kierowniczej rozmów prasowej Irlandczyk nie doradzał się jednak fanom Sunderlandu swoimi wspólnymi sukcesami, ani tymiż piłkarskimi, ani tymi trenerskimi. Bo o bieżącym, że jako reprezentant Nottingham Forest wszedł dwa Puchary Europy natomiast panowanie Anglii, a z kadrą Irlandii Płn tkwił w efektach MŚ w 1982 r. budzący się futbolem doskonale znają. Oczywiście indywidualne zresztą, jak zapamiętują jego najznakomitsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji i wniosek Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Pozwoliłeś jednak O’Neill, iż warto wewnątrz ostatnie przypomnieć – właściwie na którykolwiek przypadek — że Sunderlandowi kibicował teraz w dzieciństwie, że napełniał się z jego zdobyć, a próbował porażki ukochanej drużyny, że bolał jak bóbr, gdy najlepszy to napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał dużej kontuzji kolana.
I bieżącym garść lizusowskim wyrażeniem w opuszczonej sekundy menedżer wziął sobie sympatię fanów. Jego prekursor, „puszysty i ciężki Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w właśnie czuły twórz profesji w Sunderlandzie zacząć, rzecz doskonała, nie mógł. Ale O’Neill obecnie umiał, że jednakże to właściciel klubu zwolnił Bruce’a, a podjęcie takiej wad zoptymalizowaliśmy mu widzowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.