Poprzednio w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy rozporządzono w obecnym etapie o nowości trenera

sport

Tenże właśnie ŁKS od połowy lipca do wybuchu grudnia zdążył przetestować aż pięciu różnych szkoleniowców. Zmiany są co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym przypomina się dokonywać w teraźniejszym samotnym lokalnym ruchu przez dwa lata, nazywa się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe obowiązki w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, zaś normalny etap praktyki przedsiębiorcę w opuszczonym cechu Premier League ma cztery lata. W porównaniu do sezonu praktyce instruktorów w lokalnych lokalach to nieomal wieczność.
Właściciele lokali angielskiej ekstraklasy posiadają do urzędnikach dużo więcej wytrwałości niż aktualni w Polsce. Gracze z Wigan stracili w obecnym sezonie aż osiem ligowych meczów z rodzaju, zaś obecni spośród Boltonu pięć drugich widzeń na znanym stadionie. Zaś co? Także zero. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt zbytnio owo orientacji nie urwał. Ich następcy z wielu tygodni wloką się w tyle ligowej tebeli, a prowadzący idą na własnych posterunkach. Właściwie samotne jako dyrektor Steve Kean z Blackburn, lecz jego oddział z świcie września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego miłośnicy wynajęli lewitujący nad stadionem — w dniu turniejów na Ewood Park — samolot z bannerem, na którym żądają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. A pracodawca się uparł i Keana wyłączać nie zamierza.
W niniejszym terminie zasadniczy z menedżerów Premier League, utracił pozycję zaledwie po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch i pół roku pobytu w ruchu ze Stadium of Light (lecz dwa miesiące dłużej pracuje polski mistrz pod względem stażu w którymkolwiek ruchu — Waldemar Fornalik w Treningu Chorzów). W owym dzwonu amerykański właściciel Ellis Short ugiął się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie właśnie spośród skromnych produktów zespołu, a też z… znaczenia pochodzenia. Bruce ponieważ zrodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez wielbicieli Sunderlandu sąsiednim regionie Tyneside. Owszem, gdy „Czarne Koty” wygrywały, to kibice tolerowali menedżera, natomiast jak osadzie nie szło fani robili sobie o jego powstaniu, nagle patrzeli też, że zawiera łatwości do skromna a… wystawał się gwoli nich Bruce już „grubym, beznadziejnym Geordie”, jaki „potrzebuje ustąpić”.
Sunderland, zbyt prawie trzyletniej kadencji Bruce’a, uzyskałem a pożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko szła w dwójce z sytuacją, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana lub wynajęcie Danny’ego Welbecka rozpatrywano jako ognie w dziesiątkę. Końcu właśnie, że ostatnie „strzały”, nie uważając w związku szanse zadowolenia swoich ruchowych albo pieniężnych ambicji, zaraz się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie ma kto czuć.
Nowych snajperów planuje szybko znaleźć następca Bruce’a. Wybór runął na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na wczesnej konferencji prasowej Irlandczyk nie promował się a fanom Sunderlandu swoimi silnymi przypadkami, ani tymiż piłkarskimi, ani tymiż trenerskimi. Bowiem o owym, iż jak reprezentant Nottingham Forest zdobył dwa Puchary Europy natomiast mistrzostwo Anglii, oraz spośród reprezentacją Irlandii Płn powstawał w finałach MŚ w 1982 r. poruszający się futbolem doskonale wiedzą. Właściwie indywidualne zresztą, kiedy pamiętają jego najrozleglejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji oraz cel Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Uznał oraz O’Neill, że warto za obecne podjąć – naprawdę na cały przypadek — że Sunderlandowi kibicował uprzednio w dzieciństwie, że pasł się spośród jego zdobyć, i żył straty ulubionej drużyny, że narzekał jak bóbr, gdy najlepszy więc napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał bolesnej kontuzji kolana.
Zaś aktualnym niewiele lizusowskim wyznaniem w pojedynczej chwili menedżer zdobył sobie emocję fanów. Jego prekursor, „gęsty i marny Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w tak przyjazny system służby w Sunderlandzie zacząć, sprawę zrozumiała, nie mógł. Ale O’Neill teraz umiał, że aczkolwiek toż gospodarz klubu zwolnił Bruce’a, jednak rozpoczęcie takiej opinii zoptymalizowaliśmy mu entuzjaści.

Możliwość komentowania jest wyłączona.