Poznamy ich po owocach pracy

sport

Początek roku stanowi także siły tradycyjnej, pisanej prasy. To początek godny roku ery internetu, twittera i facebooka. Lewandowski przechodzi do Bayernu, jednak z czołówek wyrzuca go śmierć wielkiego Eusebio, mija kilka dni a zawieramy następny etap serialu „Zakatarzony Mundial“, a na deser właścicielski hat trick. W treści hat trick oraz pomoc. Niespotykany wysyp nowych inwestorów toż najmocniejsza relacja, od której bogata było zaskoczyć rok.

W określonym etapie ujawniało się, iż jako nie jutro to pojutrze Polska będzie piłkarską krainą miodem oraz mlekiem płynącą. Spis gości a firm, którzy zainwestowali w futbol był wielki; Bogusław Cupiał i Telefonika, Krzysztof Klicki oraz Kolporter, Mariusz Walter oraz ITI, Janusz Filipiak oraz Comarch, Ryszard Krauze oraz Arka Gdynia, Boniek & Szymański oraz Sylwester Cacek. „Od jednak“ w katalogu tłustych inwestorów byli i KGHM oraz energetyczno górnicza potęga z Bełchatowa. Choćby na drugim froncie nie brakowało bogaczy, z najskuteczniejszą kopalnią węgla w Polsce, czyli podlubelską Bogdanką na czele. Kiedy w Zabrzu pojawił się niemiecki Alianz, i na horyzoncie EURO 2012 mogło żyć szybko ale lepiej. Z właścicielskiej karuzeli wypadli Krzysztof Klicki i Zbigniew Drzymała, ale wpadli na nią Józef Wojciechowski oraz JW Construction oraz Zygmunt Solorz zaś jego Polsat. Umieszczało się, że „wiosna będzie nasza“. W naturze rzeczywiście było, jednak tylko raz oraz trafiło się to wiosną 2012. Coś co było znakomite choćby w najtłustszych latach naszej piłki było się faktem! Legia oraz Wisła wyszły z licznych rozgrywek Ligi Europy i zaliczyły obrazy w wiosennej grup tych rozgrywek.

Niestety, zatem był dopiero wypadek przy pracy, oraz EURO określiło nasze środowisko w porządku. Po fali entuzjazmu ważna było stworzyć bilansu. Był zatrważający; sportowo do urzędu a finansowo w odwrocie. Krauze, Solorz, Wojciechowski, Cacek, Alianz… Do tego Kuchar oraz Osuch wyrzucani przez kibiców oraz ITI, które od dłuższego okresu ciągnęło się ze sprzedażą Legii. Bogusław Cupiał nie porzucał Wisły, ale przykręcił kurek z pieniędzmi jak nie dotąd.

Toż istniał naturalny krajobraz po bitwie, który doskonale ożył na początku nowego, 2014 roku. Pojawiła się grupa inwestorów, która zasiliła Śląsk, istnieje na horyzoncie konsorcjum zainteresowane które Lechią, wszedł także na plac duet Mioduski – Leśnodorski, który odkupił o ITI Legię. Właścicielski hat trick, tak ułożył we wprowadzeniu do bliskiego felietonu. A asysta? Oczywiście Krzysztof Klicki, jakiego firma Kolporter będzie oficjalnym sponsorem kieleckiego stadionu.

Czy idzie lepsze? Boję się stanowczo powiedzieć „tak“, ale na pewno oddalona została finansowa katastrofa. Wierzę, iż pieniądze zostaną lepiej, skuteczniej wydawane. Mamy w naszym futbolu już trzecią generację inwestorów. Wypracowanie „know how” było cenne oraz grupie myśli nie powinien się uczyć od podstaw. Potencjał jest natomiast powinien mieć, iż na razie tylko na papierze. Nowych właścicieli czołowych polskich klubów poznamy nie po deklaracjach, ale po owocach ich czynów

Możliwość komentowania jest wyłączona.