Przedświąteczna gorączka

sport

Trwa przedświąteczne szaleństwo zakupowe. Ludzie zachęcają do koszyków, to co jest konieczne, więc do czego są przyzwyczajeni oraz więc do czego namawiają ich reklamy oraz rozkapryszeni domownicy. W moc klubach tak dzisiaj robią zakupy graczy, może zatem Real wciąż balansuje na miary bankructwa, a Barcelona odbywa się po cali pochyłej.

Przed sezonem Barcelona i Real ścigały się dokupując najkosztowniejszych rezerwowych w dziejach futbolu. Neymar oraz Bale długo bowiem łączyliśmy się do systemów, gdy teraz na Vicente Calderon z cienia Falcao wyszedł Diego Costa. Gdy najbogatsi kupowali Atletico sprzedawało także stanowiło gotowe na to, by bez drenowania portfela zastąpić swą największą gwiazdę.

Wszystko było przemyślane, bo czasy Jesusa Gila dawna przeminęły, a Los Colchoneros nie mogą dzielić na wsparcie z zewnątrz z jakiego posiadają Duzi i Duma Katalonii. Może a jedni sprawiają wrażenie rozrzutnych, oraz drudzy bezmyślnych. Jako wysoce byśmy nie byli zachwyceni galopującym Walijczykiem, który dał Realowi Copa del Rey toż oraz oczywiście suma jaką za niego sfinansowano jest straszną oraz przekraczającą granice zdrowego rozsądku.

Tym jednocześnie jednak działanie impulsywne oraz pod publiczkę sprawdziło, się czego nie można napisać o Barcie. Mając kłopoty z grupą obrony (od kilkorgu lat Puyol jest stale kontuzjowany), osadzając się z tematem wypalającej się nowej linii, oraz odrzucając jako pogląd na zdobywanie goli strzały z dystansu, w Barcelonie znów zaoszczędzono na stoperach i lekką ręką pozbyto się Davida Villi.

Dowodem na systemowy rozkład Barcy od wewnątrz jest tracenie rok po roku graczy na praca Bayernu. Latem 2012 zaoszczędzono na defensywnym pomocniku Javi Martinezie oraz nie kupiono z Athletic Bilbao, i po dwunastu miesiącach dokonano aktu sabotażu którym była sprzedaż Bawarczykom Thiago Alcantary. Ile ten chłopak stanowi dla Bayernu pokazują ostatnie mecze w których brakuje go na boisku, ile i traci Barca pokazuje cały okres. Blaugrana była się smutnym klubem towarzyskim, którego członkowie poklepują się po plecach oraz pamiętają całe czas.

By poprawić sobie nastrój zaproszono dysponującego cyrkowym talentem Neymara. W świetle tego co dzieje się w Barcelonie działania Realu rodzą się być dokładnie racjonalne, wręcz wyrachowane oraz koordynowane poprzez wielki rozsądek i księgowego. Być chyba na Camp Nou osiągną w skutku do sądzie, że potrzebna im rewolucja oraz trener którego wybiorą nie zawodnicy lecz prezes oraz dyrektor sportowy?

Przejmowanie sterów przez gwiazdy wciąż jest poważne. Gdy Adam Małysz a jego menedżer wybrali sobie na trenera kadry Heinza Kuttina skończyło się blado. Nie więc, że Kuttin był jasnym trenerem (teraz sięgnęli po niego Austriacy), właśnie dlatego, że system w efekcie którego ujawnił się na tym zadaniu był chory.

Czy szkoda mi Barcelony, którą cenię, i która od zawsze dawała mi emocji? Oczywiście współczuję kibicom z Katalonii, tylko niezwykle trudno mi fanów Atletico Madryt. Sezon jeszcze nie dobiegł końca, a przed bramą Vicente Calderon już jest kolejka kupców gotowych by przepłacić i rozwalić człowiekowi oraz sobie skład zakupem piłkarskiej zabawki. Na szczęście futbolem nie zawsze rządzą pieniądze, ponieważ żebym oczywiście stanowiło ostatnie Arabia Saudyjska była specjalistą świata, tak mawiał Kazimierz Górski.

Możliwość komentowania jest wyłączona.