Real i znowu ma problemy..

piłka nożna

Piłkarze Realu zapłacili bardzo wysoką cenę za zwycięstwo z Sevillą w zaległym meczu 16. kolejki Primera Division. Królewscy okupili je poważnymi kontuzjami swoich szefów, Sergio Ramosa oraz Jamesa Rodrigueza. Obaj nie spotkają w sobotnich derbach Madrytu z Atletico. Z początku nadmiaru kartek wypadł zaś Marcelo, ale Real wciąż walczy o anulowanie kary dla Brazylijczyka.
„Bardzo wartościowe cztery punkty przewagi” – czwartkowa okładka madryckiego dziennika „Marca” jest daleko przystępna. Real po zwycięstwie 2:1 z Sevillą uciekł rywalom w ligowej tabeli, jednak w zamian za to bardzo zmniejszył się przed derbami Madrytu, które staną rozegrane teraz w najszybszą sobotę na Vicente Calderon.
W 8. minucie środowego starcia Sergio Ramos przerywając akcję gości, upadł na murawę, zachowując się za mięsień dwugłowy lewej nogi. Według madryckiego „Asa” filar defensywy Królewskich ma pauzować trzy tygodnie.
Kilkanaście minut po zejściu Hiszpana, do szatni udał się również strzelec pierwszego gola dla Dużych James Rodriguez. Po przejściu badań medycznych u Kolumbijczyka zdiagnozowano złamanie piątej kości śródstopia prawej nogi. Ofensywny pomocnik Królewskich jeszcze w czwartek ma doświadczyć operację. Największe hiszpańskie media informują, iż przerwa 23-latka potrwa około dwóch miesięcy.
Jakby obecnego było nieco, po godzinie gry żółtą kartkę, już piątą w ostatnim terminie obejrzał Marcelo. Lewy defensor Królewskich określał się po meczu, że choćby nie dotknął rywala. Real złożył odwołanie oraz dalej w czwartek pozna stanowisko Komitetu Rozgrywek. Jeżeli choć ten negatywnie rozpatrzy apelację, Brazylijczyka również nie sprawdzimy w konkursu z Atletico.
Ancelotti nie rozpacza, wraca CR7

Dodając do tego kontuzje Pepe, na konkurs z mistrzem Hiszpanii linia defensywy Realu może robić następująco: Dani Carvajal, Raphael Varane, Nacho Fernandez, Alvaro Arbeloa. Od połowy listopada zaś uraz leczy Luka Modrić.

– Tracimy dwóch ważnych zawodników, przecież nie będę rozpaczał. Tracimy doświadczenie, ale nastawienie jest udane. Mam wiele bezpieczeństwa w Varane’ie oraz Nacho – powiedział po meczu z Andaluzyjczykami szkoleniowiec Realu Carlo Ancelotti.

Istnieje same tak relacja dla fanów Królewskich. W sobotę do dyspozycji Włocha będzie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk odcierpiał już dwa mecze kary za czerwoną stronę w konkursie z Cordobą. Treningi zaś wznowił kontuzjowany ostatnio jego rodak Fabio Coentrao.