Siatkarze Lotosu Trefla grają o pierwszy w historii awans

siatkówka

W środę w Ergo Arenie siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zmierzą się z Transferem Bydgoszcz. Stawką spotkania jest rozwój do Final Four Pucharu Polski. Początek meczu o godz. 19.
Finałowy turniej Pucharu Polski rozegrany przeżycie w dniach 18-19 kwietnia (menedżer nie istnieje nieustannie wielki). Już wcześniej awans wywalczyły zespoły PGE Skry Bełchatów oraz Asseco Resovii. Stawkę uzupełnią zwycięzcy meczów Lotos Trefl – Transfer oraz Jastrzębski Węgiel – Banimex Będzin (25 marca).
Dla Lotosu Trefla ewentualny awans do Final Four Pucharu Polski stanowił podstawowym w bajek. W 1/8 finału podopieczni Andrei Anastasiego wygrali w Elblągu BBTS Bielsko-Biała 3:2. Akurat ich wrogiem będzie Transfer. W konkurencjach PlusLigi oba zespoły zmierzyły się dwukrotnie oraz oba mecze dokonały się zwycięstwem gdańszczan – w Bydgoszczy 3:1, w Ergo Arenie 3:2.
Nie mieści wtedy jednakże dobrej przeprawy w meczu Pucharu Polski. W tabeli PlusLigi Transfer (4. miejsce) ogląda się tuż za Lotosem Trefl (3. miejsce) i wydaje zaledwie dwa zakłady. Na dodatek bydgoszczanie prezentują już wyższą wytrzymałość – wygrali trzy ostatnie konkursy z AZS Częstochowa, BBTS oraz Cuprum Lubin. Z kolei gdańszczanie wpadli w dołek, w minimalnym stylu przegrywając dwa ostatnie mecze (oba w Ergo Arenie) zaś więc spośród owymi jednymi rywalami, z którymi Transfer łatwo wygrywał, czyli AZS oraz BBTS.
Liderem zestawu z Bydgoszczy jest pięknie rozumiany w Gdańsku Jakub Jarosz (najlepszy obecnie atakujący ligi), znaczącą kwestię spełniają doświadczeni Dawid Murek i Paweł Woicki, i ustawia nimi charyzmatyczny Belg Vital Heynen, jaki we wrześniu doprowadził reprezentację Niemiec do ciemnego medalu mistrzostw świata.
Środowy mecz Lotosu Trefla z Transferem rozpocznie się o godz. 19. Bilety nabywać można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kwotach Ergo Areny, w Interesie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Miasto Riviera, w hotelu Haffner i instytucji Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, i zarówno w składach Media Markt, Media Expert oraz Saturn, salonach Empik oraz sieci Eventim. Posiadacze karnetów na mecze rundy zasadniczej PlusLigi posiadają zagwarantowany kontakt na środowy mecz w ramach abonamentu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.