Skład na Titisee-Neustadt podany przez Kruczka

sporty zimowe

Sześciu reprezentantów Polski weźmie wkład w najkrótszych konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Decyzją Łukasza Kruczka w kadrze znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki.
W zderzeniu z ostatnimi zawodami w Willingen trener reprezentacji Polski Łukasz Kruczek dokonał pewnej zmiany – do Titisee-Neustadt nie pojedzie Maciej Kot. Jego miejsce zajmie Dawid Kubacki.
24-latek z dużo prawej strony ukazał się w poprzednich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, które wygrał.
Nasza ma prawo wystawić pięciu zawodników. O tym, kto przedstawi w piątkowych kwalifikacjach szkoleniowiec zdecyduje po treningach. A w niedzielę szósty z zawodników zastąpi najsłabszego z obecnych, którzy ukażą się dzień wczas.
W dawnym sezonie Stoch dwukrotnie mieszkał na podwyższenia w Titisee-Neustadt. Najpierw musiał uznać wyższość jedynie Austriaka Thomasa Morgensterna, zaś w kolejnym konkursie był najwartościowszy.
Na skoczni Hochfirstschanze zrobią się dwa indywidualne konkursy PŚ. Następnie skoczkowie udadzą się na przeloty do Vikersund. Będzie ostatnie najwyższy sprawdzian przed mistrzostwami świata w Falun.

Możliwość komentowania jest wyłączona.