Strlek zostanie jeszcze w Kielcach

piłka ręczna

Reprezentant Chorwacji w piłce ręcznej Manuel Strlek przedłużył kontrakt z Vive Tauron Kielce do 2018 r., ogłoszono w sobotę na części internetowej klubu. Do podpisania nowej umowy trafiło w Katarze, gdzie odbywają się mistrzostwa świata.
Zarówno Strlek kiedy i stary kieleckiego klubu Bertus Servaas przebywają dziś w Dausze w Katarze. W sobotę popołudniu Chorwat zagra ze prostą reprezentacją w konkursie o piąte miejsce z Danią.
Jak poinformowało Vive Tauron Kielce, dotychczasowa umowa 27-letniego Strleka obowiązywała do czerwca 2016 roku, jednak łącznie z zarządem klubu zdecydował się przedłużyć ją do czerwca 2018 roku.
– Jestem daleko pożądany, iż udało się przedłużyć zgodę z Manuelem, który stanowi klasowym zawodnikiem oraz etatowym reprezentantem Chorwacji. Przy okazji chciałem pogratulować mu narodzin córeczki – powiedział cytowany w klubowym komunikacie Servaas.
Strlek w barwach aktualnych mistrzów Polski odchodzi od maja 2012 roku. Wcześniej dawał w stołecznej Croatii Osiguranje Zagrzeb. W 2010 roku w wieku zaledwie 22 lat otrzymał tytuł najlepszego skrzydłowego ME w Austrii.
Wiadomo już, że z bokiem sezonu z Vive odejdzie inny reprezentant Chorwacji Zeljko Musa. 28-letni kołowy przejdzie do niemieckiego SC Magdeburg.
Oprócz Strleka i Musy w świecie aktualnych mistrzów Polski gra jeszcze trzech Chorwatów, ten na MŚ Ivan Cupic oraz Denis Buntic i Marin Sego. Dwaj nowi nie pojechali do Kataru.
Vive Tauron Kielce to obecny mistrz Polski, który oraz w tym etapie jest liderem ekstraklasy. Po ośmiu kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów zajmuje pierwsze pomieszczenie w tabeli grupy D oraz obiecał sobie już zajęcie w 1/8 finału. Aż 11 zawodników z obecnego świata pojechało do Kataru (sześciu zabawa w kadry Polski, trzech – Chorwacji też po samym w brawach Hiszpanii i Słowenii).

Możliwość komentowania jest wyłączona.