Szarapowa skarży się na kort w Krakowie

tenis

Trzy dni wystarczyły Marii Szarapowej, żeby zauroczyć się Krakowem. Bardzo mniej Rosjance przypadł do smaku kort, na jakim zagra z Agnieszką Radwańską w konkursu pierwszej rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji. – Jest wolniejszy, niż bym sobie tego życzyła – utyskiwała w środę na rozmów prasowej przed polsko-rosyjskim pojedynkiem. Kort jest bez, co nie pomoże mi w konkursu z Agnieszką. A to trochę, czego spodziewałam się w spotkaniu wyjazdowym – przyznała numer dwa światowego rankingu.

Spotkanie odbędzie się w weekend w Tauron Arenie Kraków. Szarapowa ma patent na Radwańską, bo z trzynastu konfrontacji wygrała jedenaście. Ten raz w październiku, przy okazji turnieju w Singapurze.
– Zatem stanowił niezwykle poważny mecz. Jednak powinnam wówczas zdecydować go w dwóch setach – stwierdziła Rosjanka.
Niefortunny termin

Oprócz kortu, Maszy nie podoba się termin meczu Fed Cup. – Format rywalizacji bardzo mi odpowiada. Jednak za nie najlepszy uważam termin spotkania. Nie do celu pomyślano o zawodniczkach, które powstają wysoko w konkursach wielkoszlemowych. Taka zmiana klimatu oraz ograniczenia stanowi daleko ważna – stwierdziła.

Dodała, iż podoba jej się w Krakowie. Ma go zbyt wysokie miasto. – Stare Miasto jest wspaniałym miejscem do spacerów, zjadłam tam kilka smacznych posiłków. Kiedy na razie to jedyna wizyta – komplementowała Kraków.
Cztery rosyjskie rakiety

Do reprezentacji Rosji na to nastąpienie zostały powołane oprócz Szarapowej jeszcze Anastazja Pawliuczenkowa, Swietłana Kuzniecowa i Wita Diaczenko. Kapitanem jest Anastazja Myszkina.

Zwycięzca pojedynku w Tauron Arenie Kraków w półfinale trafi na odpowiedniejszego w parze Niemcy – Australia. Pokonany powalczy w barażu o zajęcie w elicie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.