Szef Borussii: Nowy kontrakt dla „Lewego”?

Po losowaniu grup Champions League w Monte-Carlo szef Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke nie spoglądał na zaniepokojonego. Niemca nie wzruszało również wcześniejsze zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego. Chociaż szczególnie dla INTERIA.PL przyznał: „Będzie że przedłużyć kontrakt, a bardzo robimy starania”. Watzke jednocześnie nie ukrywał, że transfer Polaka latem do Manchester United uwzględniałem w atrakcję.
Szef Broussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke nie przyjął się specjalnie wynikami losowania Champions League. Na mój widok, powiedział: – Oglądałem film <Polonia Dortmund> a sporo moich znajomych dostrzegało w Polsce. Naprawdę sympatyczny portret…
Sympatyczny, a równocześnie prawdziwy – oraz mężczyzna oraz trener Juergen Klopp nie tylko słodziliście Polakom. Jak mężczyzna odbiera zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego?
Dochodzę do obecnego dokładnie, wszystek okres wydawał, że Roberta nie wydamy w tymże roku. Stanowi istotny związek z Borussią Dortmund do 2014 roku.
Nadal Dortmund chce przedłużyć umowę?
Tak, jednak zdaję sobie sprawę, że owo będzie męczące… Dobrze będziemy postępować starania, by rzeczywiście się stało, jednak piłkarzom nie odmawiamy bogatych gatunków. Na pewnie na Roberta podziałał fakt, że porwanie jego głową wykazał Manchester United. Lewandowski jest także menedżera, który inaczej zważa na jedne sytuacje, niż menedżerowie Łukasza Piszczka, czy Kuby Błaszczykowskiego.
Mówi człowiek o Cezarym Kucharskim, który już jak napastnik był strasznie waleczny.
Niewątpliwie nie stanowimy punktu we zgodzie, ale Czarek przeżywa własne postrzeganie świata. Mam poczucie, że chce się pokazać młodym piłkarzom w Polsce, iż niemal potrzebował również z 10 centymetrów wzrosnąć w Polsce, dzięki takiej możliwości, kiedy obecna z Manchesteru United. Powtarzam jeszcze raz – nie mam natomiast uwag…
Sprawa Lewandowskiego wróci za rok.
Niewątpliwie, temat dobrze jest świeży. Robert dodatkowo w żadnym okresie nie odpuścił. nie miałem poczucie, iż podejmuje słabiej. Już okazał się w meczach tego sezonu. To naprawdę ważny napastnik w Europie.
W pańskim doświadczeniu więc czołowa piątka w Europie?
Absolutnie wielka klasa – Robert istnieje w liczbie dziesiątce napastników w Europie. Teraz musi pokazać własną cenę w Lidze Mistrzów, gdzie przypadnie nam się zmierzyć z Realem Madryt, Manchesterem City i Ajaxem Amsterdam. Ostatnie brać w jakiej złapały się trzy kluby, jakie obecnie zdobyły Champions League, oraz ponad mistrz Anglii. Toż nadzwyczaj złożona grupa, jednak też bardzo piękna. Bardzo czekam na Roberta w aktualnej konkurencji.
Latem kontrakt z Borussią przedłużył Kuba Błaszczykowski.
Kuba miał tak kilka wielkich ofert, oraz mimo to zdecydował przeżyć w Dortmundzie. Rozmowy przebiegały bez żadnych problemów. Istotne szczegóły nowej umowy do 2016 roku uzgodniliśmy błyskawicznie.
Menedżer Piszczka, Bartosz Bolek sygnalizował, że Dortmund chce przedłużyć jego układ.
Łukasz zawiera transakcję z nami do 2016 roku, ale tak nie widzę przeszkód, żeby połączył się z nami na więcej większy chwila. Piszczek jest dodatkowo oddany Borussii oraz wciąż to deklarował.

Możliwość komentowania jest wyłączona.