Szef Volskwagena stawia na Kubicę

rajd

Robert Kubica że w współczesnym czasie odnosić osiągnięcia w Rajdowych Mistrzostwach Świata – tak myśli Jost Capito, szef najpotężniejszej ekipy w WRC – Volkswagena. Capito jest pod ogromnym wrażeniem występu Polaka w Rajdzie Monte Carlo. – To, co Kubica pokazał na kilku odcinkach specjalnych, było po prostu niewiarygodne – powiedział.

Zespół Volkswagena w początkowej tegorocznej eliminacji mistrzostw świata WRC zgarnął wszystko, co było do zgarnięcia. Kierowcy tej ekipy zajęli każde pomieszczenia na podium – wygrał Sebastien Ogier, inny był Jari-Matti Latvala oraz trzeci Andreas Mikkelsen.

Pokaz siły niemieckiej stajni sprawił, iż rywale otwierają się zastanawiać, czy Volskwagena w tym sezonie można zdobyć. Kierujący zespołem M-Sport Malcolm Wilson, uważa, iż nie – ze względu na połączenie grupy świetnych kierowców ze pięknym autem.

– Miło słyszeć, że Malcolm tak myśli – komentuje Capito. – Przecież to normalne, iż ważna z nami wygrać, w wysiłku można pokonać każdego – dodaje.

– Zaczęliśmy okres od dobrego uderzenia, tylko nie dominowaliśmy od samego początku. Nasi kierowcy nie zajmowali pierwszych trzech miejsc od pierwszego etapu. Uzyskaliśmy taki produkt, ponieważ kierowcy pozostałych ekip się mylili – zaznacza stary temu Volkswagen. – Mówią, że totalnie dominujemy. Nie. Toż różni popełniają błędy – komentuje.

Zdaniem Capito wśród kierowców, którzy mogą w obecnym czasie wygrywać, są Irlandczyk Kris Meeke, Walijczyk Elfyn Evans, Estończyk Ott Tanak oraz Robert Kubica.

– Kris będzie bardzo silny. Elfyn pokazuje pewność siebie, Tanak jest krótki. Kubica także zatrzymuje się coraz lepszy, więc co przedstawił na kilku odcinkach specjalnych Rajdu Monte Carlo było po prostu niewiarygodne – mówi Capito o Polaku, który głównego rajdu w sezonie nie ukończył, ale zdołał wygrać cztery odcinki specjalne – więcej OS-owych zwycięstw był tylko Sebastien Loeb.

– Ci kierowcy robią ogromne postępy. I po zmianach przepisu dotyczących kolejności startowej oni potrafią prowadzić rajdy oraz skoro tak się pozostawanie nie powiem, że wygrywają niezasłużenie – podkreśla szef teamu Volkswagen.

Możliwość komentowania jest wyłączona.