Szósty raz najlepsza: Sereny Williams

tenis

Rozstawiona z „jedynką” Serena Williams pokonała Rosjankę Marię Szarapową (2.) 6:3, 7:6 (7-5) w wyniku Australian Open. Słynna amerykańska tenisistka wygrała imprezę w Melbourne szósty raz w karierze, a łącznie narzeka na koncie już 19 wielkoszlemowych tytułów.
Tak relacjonowaliśmy gem po gemie
Stanowiła ostatnie 19. konfrontacja tych zawodniczek. 33-letnia Williams, skorzystała z Szarapową zaraz po raz siedemnasty. Ostatni raz przegrała w 2004 roku, kiedy Rosjanka była normalniejsza w Wimbledonie i w Los Angeles.
Obecnie w centralnym gemie Williams przełamała rywalkę i potem konsekwentnie utrzymywała przewagę. Przy stanie 3:2 mecz przerwano, gdyż rozpadał się deszcz oraz potrzeba było zamknąć dach. Wówczas Amerykanka opuściła kort oraz dłuższą chwilę nie wracała. Kamery pokazały, jak kaszle, że było, iż konkuruje z przeziębieniem. Po powrocie na kort przełamała Szarapową na 5:3, potem straciła swój gem serwisowy, tylko po chwili skończyła seta.
W innym obie tenisistki wygrywały gemy przy naszym serwisie. Prowadząc 5:4 Williams miała nadzieję na przełamanie rywalki, ale przy piłce meczowej Rosjanka zaryzykowała i zaatakowała tuż przy linii.
Doszło do tie-breaku w jakim Williams odskoczyła na 4-1, ale dała rywalce odrobić straty. W końcówce pomógł jej serwis. W wszystkim meczu Amerykanka zagrała aż 18 asów, oraz ostatniego przy piłce meczowej.
Williams wygrała Australian Open po raz szósty w promocji. Wcześniej dominowała w Melbourne w latach 2003, 2005, 2007 oraz 2009-10. Dzięki sobotniemu sukcesowi pod względem liczby zwycięstw zrównała się w rankingu wszech czasów z drugą w zestawieniu reprezentantką gospodarzy Nancye Wynne-Bolton (1937, 1940, 1946-48, 1951). Liderką jest – z 11 tytułami – inna Australijka Margaret Smith-Court (1960-66, 1969-71, 1973). Szarapowa wygrała ten turniej raz – w 2008 roku.
Łącznie młodsza ze popularnych sióstr Williams posiada w sukcesu 19 nagrodach w akcjach zaliczanych do Wielkiego Szlema. Lepsza od niej pod tym powodem jest dopiero Niemka Steffi Graf, która planuje 22 tytuły wywalczone w urzędach tej pozycje.
Poprzednio w finale Australian Open dwie najwyżej rozstawione zawodniczki zmierzyły się w 2004 roku. W pojedynków dwóch słynnych Belgijek Justine Henin (1.) pokonała Kim Clijsters (2.). Jeśli chodzi o każde imprezy wielkoszlemowe, do przyjścia „na szczycie” doszło poprzednio dwa lata temu. W pierwszym spotkaniu US Open Serena Williams, która następnie więcej była idealną rakietą świata, pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę, wiceliderkę światowego rankingu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.