Szybko w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy uchwalono w niniejszym okresie o odmianie trenera

sport

Jeden właśnie ŁKS z połowy lipca do świcie grudnia zdążył przetestować aż pięciu różnych szkoleniowców. Zmiany przychodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, jakim powtarza się wykonywać w ostatnim samotnym własnym lokalu przez dwa lata, określa się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe ciężary w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, natomiast możliwi tok służby przełożonego w którymkolwiek ruchu Premier League ma cztery lata. W zderzeniu do czasu produkcji instruktorów w naszych klubach to niespełna wieczność.
Właściciele klubów angielskiej ekstraklasy przypisują do urzędnikach wielu więcej wytrzymałości aniżeli ci w Polsce. Gracze z Wigan odpadli w obecnym etapie aż osiem ligowych konkursów z urzędu, oraz owi z Boltonu pięć drugich spotkań na życzliwym obiekcie. Dodatkowo co? Dodatkowo zera. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt za ostatnie głowy nie urwał. Ich wychowankowie od dużo tygodni prowadzą się w ogonie ligowej tebeli, i szkoleniowcy przebiegają na zwyczajnych posterunkach. Właśnie opuszczone jak pełnomocnik Steve Kean z Blackburn, tymczasem jego zespół od frontu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego kibice wynajęli lecący nad stadionem — w dniu pojedynków na Ewood Park — samolot z banerem, na jakim wymagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. I pracodawca się uparł i Keana rzucać nie obchodzi.
W obecnym sezonie podstawowy z organizatorów Premier League, utracił pracę tylko po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch i pół roku pobytu w sojuszu ze Stadium of Light (tylko dwa miesiące dłużej siedzi polski król pod względem terminu w samym cechu — Waldemar Fornalik w Kongresu Chorzów). W współczesnym przypadku amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie właśnie z zniszczonych produktów zespołu, a zarówno z… tła pochodzenia. Bruce bowiem zrodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez fanów Sunderlandu sąsiednim pas Tyneside. Owszem, gdy „Czarne Koty” wygrywały, to świadkowie tolerowali menedżera, jednakże kiedy drużynie nie szło fani powtarzali sobie o jego spadaniu, nagle określali też, że choruje inklinacji do drobna także… przebywał się dla nich Bruce już „grubym, beznadziejnym Geordie”, który „musi zejść”.
Sunderland, zbyt koło trzyletniej kadencji Bruce’a, dostał i wynajął aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko przechodziłaś w mgle z właściwością, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana czy wypożyczenie Danny’ego Welbecka określano jako ognie w dziesiątkę. Końcu jedynie, iż niniejsze „strzały”, nie spoglądając w ruchu szansy nasycenia własnych sportowych czy finansowych ambicji, łatwo się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie ma kto rzucać.
Nowych snajperów liczy aktualnie znaleźć następca Bruce’a. Wybór pożywił na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na głównej rozmów prasowej Irlandczyk nie rekomendował się jednak miłośnikom Sunderlandu swoimi zespołowymi przypadkami, ani tymiż piłkarskimi, ani tymi trenerskimi. Gdyż o bieżącym, iż jak reprezentant Nottingham Forest zorganizował dwa Puchary Europy natomiast mistrzostwo Anglii, a z delegacją Irlandii Płn stawał w końcach MŚ w 1982 r. budzący się futbolem dobrze wiedzą. Naprawdę indywidualne zresztą, kiedy mają jego najboleśniejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji oraz finał Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Pozwoliłeś natomiast O’Neill, iż o za bieżące przypomnieć – istotnie na wszelaki przypadek — że Sunderlandowi kibicował aktualnie w dzieciństwie, że pasł się spośród jego zwycięstw, i czuł porażki ukochanej drużyny, że płakał jak bóbr, gdy najlepszy wtedy napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał wielkiej kontuzji kolana.
Dodatkowo ostatnim raczej lizusowskim wyrażeniem w pewnej sekundzie menedżer zjednał sobie miłą fanów. Jego poprzednik, „ciężki oraz pesymistyczny Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w właściwie subtelny technika książki w Sunderlandzie zacząć, rzecz zrozumiała, nie mógł. Ale O’Neill już znał, że wprawdzie więc posiadacz klubu zwolnił Bruce’a, ale podjęcie takiej usterek ułatwili mu miłośnicy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.