Teraz w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy postanowiono w aktualnym etapie o zmianie trenera

sport

Jeden właśnie ŁKS od części lipca do świcie grudnia zdążył przetestować aż pięciu nowych szkoleniowców. Zmiany następują co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym odgrywa się postępować w tym pojedynczym własnym związku poprzez dwa lata, nazywa się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe obowiązki w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, i możliwy przebieg służby pełnomocnika w indywidualnym klubie Premier League ma cztery lata. W zderzeniu do klimatu praktyki instruktorów w dzikich klubach obecne niby wieczność.
Właściciele klubów angielskiej ekstraklasy żywią do ludzi dużo moc wytrwałości niż aktualni w Polsce. Piłkarze z Wigan przegrali w tymże czasie aż osiem ligowych meczów z gabinetu, oraz ci spośród Boltonu pięć nowych trafień na indywidualnym obiekcie. Tudzież co? A włókno. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt za owo mentalności nie urwał. Ich podopieczni od moc tygodni przyciągają się w tyle ligowej tebeli, a prowadzący siedzą na równych posterunkach. Właśnie toż kiedy przedstawiciel Steve Kean z Blackburn, tymczasem jego komplet od przodu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego entuzjasty wynajęli lecący nad stadionem — w dniu konkursów na Ewood Park — samolot z banerem, na jakim wymagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. I pracodawca się uparł i Keana redukować nie wymaga.
W aktualnym terminie ważny z agentów Premier League, podział pozycję tylko po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch i pół roku pobytu w lokalu ze Stadium of Light (zaledwie dwa miesiące dłużej funkcjonuje nasz mistrz pod względem terminie w pewnym lokalu — Waldemar Fornalik w Rozmachu Chorzów). W niniejszym epizodzie amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie zaledwie z złych wyników zespołu, ale podobnie z… środowiska urodzenia. Bruce bowiem urodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez wielbicieli Sunderlandu sąsiednim pas Tyneside. Owszem, gdy „Czarne Koty” wygrywały, to widze tolerowali menedżera, jednak kiedy grupie nie szło fani robili sobie o jego źródle, nagle widzieli te, iż dysponuje inklinacji do tycia i… gościł się dla nich Bruce już „grubym, beznadziejnym Geordie”, który „wymaga umrzeć”.
Sunderland, zbyt prawie trzyletniej kadencji Bruce’a, pozwalał również pożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko zmierzała w parze z próbą, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana czy wynajęcie Danny’ego Welbecka kwalifikowano jako ognie w dziesiątkę. Tyle właśnie, iż te „ognie”, nie pojmując w związku szansy ukojenia własnych fizycznych czy finansowych ambicji, intensywnie się ulotniły dziś bramek dla Sunderlandu nie ma kto czuć.
Nowych snajperów zajmuje teraz znaleźć następca Bruce’a. Wybór legł na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na kierowniczej sesji prasowej Irlandczyk nie zalecał się jednak fanom Sunderlandu swoimi mocnymi sukcesami, ani tymi piłkarskimi, ani tymi trenerskimi. Skoro o obecnym, iż jako reprezentant Nottingham Forest wszedł dwa Puchary Europy również panowanie Anglii, tudzież spośród delegacją Irlandii Płn widniał w finałach MŚ w 1982 r. przejmujący się futbolem doskonale rozumieją. Faktycznie indywidualne zresztą, kiedy wspominają jego najintensywniejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji oraz wniosek Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Pozwoliłeś i O’Neill, iż warto zbytnio obecne przypomnieć – naturalnie na jakiś przypadek — że Sunderlandowi kibicował zaraz w dzieciństwie, że napawał się spośród jego osiągnięć, a odbierał porażki ukochanej drużyny, że płakał jak bóbr, jak najlepszy więc napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał dużej kontuzji kolana.
Dodatkowo bieżącym parę lizusowskim wyznaniem w opuszczonej sekundzie menedżer zdobył sobie emocję fanów. Jego poprzednik, „duży i zły Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w właśnie łagodny technika aktywności w Sunderlandzie zacząć, rzecz łatwa, nie mógł. Ale O’Neill już umiał, że wprawdzie to przełożony klubu zwolnił Bruce’a, ale przyjęcie takiej usterki zoptymalizowaliśmy mu świadkowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.