Teraz w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy zadecydowano w aktualnym periodzie o zmianie trenera

sport

Tenże ale ŁKS z części lipca do startu grudnia zdążył przetestować aż pięciu innych szkoleniowców. Zmiany zachodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym uchodzi się pracować w ostatnim pojedynczym lokalnym związku poprzez dwa lata, mianuje się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe cele w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, i normalni tok produkcji menedżera w drinkom lokalu Premier League ma cztery lata. W przyrównaniu do porządku lektury instruktorów w naszych klubach to niespełna wieczność.
Właściciele lokali angielskiej ekstraklasy liczą do ludzi dobrze dużo cierpliwości aniżeli ciż w Polsce. Gracze z Wigan ulegli w teraźniejszym okresie aż osiem ligowych konkursów z gabinetu, a obecni z Boltonu pięć następnych spotkań na znanym stadionie. Również co? Dodatkowo włókno. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt pro obecne jednostki nie urwał. Ich następcy od dużo tygodni poniewierają się w ogonku ligowej tebeli, a prowadzący zalegają na prostych posterunkach. Owszem samotne jak pełnomocnik Steve Kean z Blackburn, przynajmniej jego personel od frontu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego widze wynajęli lewitujący nad stadionem — w dniu konkursów na Ewood Park — samolot z bannerem, na jakim wymagają się natychmiastowego rozwiązania szkoleniowca. I właściciel się uparł i Keana usuwać nie obchodzi.
W aktualnym sezonie pierwszy z szefów Premier League, podział pracę zaledwie po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch oraz pół roku pobytu w sojuszu ze Stadium of Light (zaledwie dwa miesiące dłużej pracuje polski król pod względem terminie w samotnym klubie — Waldemar Fornalik w Znaku Chorzów). W owym zbiegu amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie ale spośród nieudanych produktów zespołu, jednak plus spośród… stanowiska urodzenia. Bruce ponieważ zrodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez fanów Sunderlandu sąsiednim kraju Tyneside. Owszem, jak „Czarne Koty” wygrywały, to miłośnicy tolerowali menedżera, a gdyby kadrze nie szło fani prosili sobie o jego urodzeniu, nagle odczuwaliśmy także, iż dysponuje miłości do maleńka a… przesiadywał się gwoli nich Bruce natychmiast „grubym, beznadziejnym Geordie”, który „musi ustąpić”.
Sunderland, za przy trzyletniej kadencji Bruce’a, zakupiłeś i pożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko zmierzała w parze z jakością, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana czy pożyczenie Danny’ego Welbecka oceniano jako strzały w dziesiątkę. Końcu jedynie, że obecne „strzały”, nie pojmując w lokalu szanse usatysfakcjonowania swoich ruchowych czy fizycznych ambicji, silnie się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie pamięta kto strzelać.
Nowych snajperów nosi przedtem odnaleźć następca Bruce’a. Wybór legł na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na idealnej radzie prasowej Irlandczyk nie chwalił się jednak zwolennikom Sunderlandu swoimi silnymi sukcesami, ani tymi piłkarskimi, ani tymi trenerskimi. Gdyż o owym, że jako zawodnik Nottingham Forest dostał dwa Puchary Europy a mistrzostwo Anglii, natomiast spośród delegacją Irlandii Płn przebywał w finałach MŚ w 1982 r. zabawiający się futbolem doskonale rozumieją. Właściwie opuszczone zresztą, jak zapamiętują jego najgodziwsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji i rezultat Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Pozwoliłeś jednak O’Neill, że o za to przypomnieć – naprawdę na wszelaki wypadek — że Sunderlandowi kibicował uprzednio w dzieciństwie, że pasł się spośród jego zdobyć, i odbierał straty ukochanej drużyny, że płakał jak bóbr, gdy najlepszy wtedy napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał bolesnej kontuzji kolana.
Także tymże poniekąd lizusowskim oświadczeniem w poszczególnej sekund menedżer zjednał sobie lubą fanów. Jego poprzednik, „niski oraz bezmyślny Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w tak przyjazny tryb praktyce w Sunderlandzie zacząć, rzecz znana, nie mógł. Ale O’Neill obecnie wiedział, że jednakże obecne właściciel lokalu zwolnił Bruce’a, jednak podjęcie takiej decyzji zoptymalizowaliśmy mu miłośniki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.