Trzy ciężkie wojny

sport

Na ekranie wojna, oraz w wartości trzy wojny. Dwie dziwne, małe i indywidualna szlachetna, z grupą. Ta liczba na Krymie, tam prezydent-car Władimir Putin wysłał wojsko. Wojsko dowodzone przez byłego oficera KGB ma mundury, natomiast nie jest żadnych oznaczeń. Dziwnym zbiegiem przyczynie ci wojacy mówią po rosyjsku, są uzbrojeni w rosyjski sprzęt, i nawet wozy bojowe i ciężarówki mają rosyjskie. Bardzo interesujący zabieg, taki z etapie „wówczas nie my, wtedy oni“. Ten fortel popularny jest z polskich stadionów, ponieważ po jakiejś zadymie zawsze odpowiedzialni byli jedni „oni“. Nawet gdy są w barwach konkretnego klubu, toż są „onymi“.

Było z obecnymi „onymi” kiedy z Całymi na Krymie, to znaczy; „nie zapewniamy tego co wydają, lecz jesteśmy spośród nimi oraz włos im z osoby nie spadnie.“ Właściwie było do niedzieli, gdy to miarka się przebrała. Koszt rozrywek stadionowych klubu Legia to od początku sezonu jakieś półtora Furmana, czyli z piętnaście milionów złotych. Skala Furmana pękła (przekazano go zbyt milionów dziesięć), pękły też skale poza futbolowe. Ten moment to „Wiplering“ bez granic a to z szybkością dwóch do trzech Protasiewiczów (jeden Protasiewicz to według większości badaczy trzy Rokity). Podjęcie szlachetnej walk z kwiatem narodu, czyli metodami wtedy nie tylko specyfika warszawska. Bydgoszcz oraz Kraków oraz są trendy! Zaczęła panować moda retro, cofająca naszą skórę w słodkie lata dziewięćdziesiąte, to jednak stadiony nie były spore oraz zbudowane były z ziemnych wałów, to „efekt Heysel“ był ciężki.

W niedzielę z całkiem znajoma i na żywo uważał to, co oglądałem prawie 30 lat temu podczas telewizyjnej transmisji. Na wesele barierka na obiekcie przy Łazienkowskiej wytrzymała, w różnym razie kibice z Białegostoku spadliby na betonowe schody. Albo stanowiła zatem popularniejsza zasługa warszawiaków, którzy ich spychali lub także rodaków z Podlasia, którzy wszczęli zadymę? To wydarzenie zadano aby po przeliczeniu zabitych i trudno rannych, jednak na wesele stadion wykonano sprawnie i barierka wytrzymała. Bogu dzięki, że stworzyło się na kilku omdleniach, jednak czy klasa polityczna potrafi wydusić spośród ostatniego efekty? Parę nieprzekraczalnych barier pękło, a „bekali za toż“ zwłaszcza zwykli kibice. Właśnie jest zdecydowanie, ponieważ nasz sejm oraz nasze rządy są rządami przeciętnych ludzi. Wybrańcy narodu ścigają się wózkami golfowymi, kantują na rachunkach, sikają po pijaku na trasie, grożą mężom swoich kobiet, wszczynają sprawy w portach lotniczych również w samolotach… Przedstawiać ich „pozycji“ można długo, na że nie krócej niż to co powodują najważniejsi kibice. Za te harce płacą frajerzy, czyli podatnicy i stali kibice.

Co dobre jest jeszcze jedno podobieństwo, zarówno polityczne kiedy oraz stadionowe – elity znają pojęcie wspólnego wroga. Ci ważni spotkali się razem dopiero pod groźbą rosyjskiej inwazji, oraz tychże innych jednoczy policja. Pointą do niedzielnego dymu niech będzie dodatkowy obrazek; kibic Legii został uwięziony w rynku Jagiellonii, i kiedy już został odpowiednio skopany opatulono go peleryną w barwach Jagi oraz wzięto jak swego, by nie wziął się w ręce policji.

Na bok o trzeciej wojnie, jedynej wyjątkowej oraz przyjaznej. W Madrycie o prymat w centrum walczyły Atletico i Real. Konkurs był idealny, bez rac na boisku i bez próby wjazdu na inny sektor, także może dlatego media pisały o nim tak mało.

Możliwość komentowania jest wyłączona.