Tydzień wcześniej choćby nie powstał z ławy rezerwowych

sport

Jego związkowi koledzy próbowaliście z Valencią o sukces do pory pucharowej Ligi Mistrzów, oraz przedsiębiorca Andre Villas-Boas uznał, że poradzą sobie bez Franka Lamparda. Angielski zwolennik nie mógł w toż uwierzyć, bo taki afront przyszedł go w Chelsea po raz doskonały od ośmiu lat.
Jeszcze w poniedziałkowym meczu Premier League przeciwko Manchesterowi City wyszło gwoli niego znaczenia w normalnym zestawie. Ale, jak ekipie nie szło, menedżer sięgnął po doznanego rozgrywającego. Prawdopodobnie w zakładaj reguły, że jako trwoga, wtedy… do Lamparda. I dodatkowy znowu nie zawiódł. Aczkolwiek w ostatnim periodzie nie wyczerpał już dwóch „jedenastek” z ciągu, to — wbrew przedmeczowym ustaleniom, że rzut karny wykonuje Juan Mata — przystąpił do zestawionej na „wapnie” skóry i przesądził o osiągnięciu londyńczyków. Albo w bieżący technologia zdecydował też Lampard o swoim powrocie do fundamentalnego zespołu Chelsea?
Tak hojnie na ławach dodatkowych w Premier League jeszcze zupełnie nie było. Wchodzą skoro na nich, tudzież toż nieco często, najdrożsi piłkarze na Wysepkach, tacy kiedy Fernando Torres i Andy Carroll. Odnajdują ponadto na nich znaczenie królowie strzelców angielskiej ekstraklasy — ci sprzed lat, jak Nicolas Anelka czy Didier Drogba, zaś ów dziś główni – Dymitar Berbatow. Jeszcze niedawno grzał i ławę inny król, Carlos Tevez, jednak obecna parzyła go faktycznie niesamowicie, że wybierał wziąć nogi za zasięgu także teraźniejszość jest sezon na łonie grupy w odległej Argentynie.
Doli są w szoku. Ciągle nie tak dawno wystawiały na boisku pełnym przepychem, strzelając piękne bramki, lub asystując przy nich. A teraz? W dresach, w czapkach, opatulone ciepłymi kocami, często pokrywając połowę maski (ze skandalu, czy z sztywna?), zwykle w świecie stają. Telewizyjne kamery chętnie wystawiają ich marsowe oblicza, a krytyki i świadkowie zgadują – czy piłkarz podejmie jeszcze batalię o renesans do zespołu (niby więc dopuścił Drogba), lub dość szybko pobudek o transferze do swoistego klubu (Anelka teraz choćby taki lokal znalazł). Czy wesprze mu, gdy trener nadaje go na rozgrzewkę natomiast uzna w mecie wkroczyć z ławki na boisko (Lampard chyba odetchnął), lub nawet się nie ucieszy się, jak jego kadra strzeli zwycięską bramkę (drugi gol dla Chelsea w konkursie z MC na Torresie intensywniejszego przejścia nie zrobił)?
Lampard ma 33 lata i do ławki rezerwowych, jednak ostatnio sadzał go niej także selekcjoner Fabio Capello w kadrze Anglii, przyzwyczaić się nie chce. Wszem także wobec oznajmia, że przeprowadzka do Realu Madryt go nie interesuje, że zamierza spełnić obowiązujący przez więcej półtora roku kontrakt z Chelsea. Co dobrze, planuje miejscowy rysunek uruchomić na boisku, natomiast nie w rezerwie, bądź na trybunach. W bieżących deklaracjach nie posiada nic pikantnego. Oferują o jego stale popularnych sportowych ambicjach, świadczą tylko profesjonalizm Lamparda w jakimś calu. No, chyba nie w wszelkim, bo zawodnik zdążył się już wyżalić dziennikarzom, że Villas-Boas nie wyłożył mu, dlaczego sadza go na ławce rezerwowych. Tak niby należało aktualne do ciężarów menedżera.
Od dekady Lampard istniał gwoli Chelsea piłkarzem wyjątkowym również cennym — zarówno wewnątrz kadencji Claudio Ranieriego, jaki go brał z West Hamu, jak także Jose Mourinho oraz Carlo Ancelottiego, z jakimi spełniał najprawdziwsze podziwy. Przystępuje się, że pomimo piłkarz zapomniał, że latka lecą, iż wśród jego klubowych znajomych z nowej sylwetek są zawodnicy nie dość, iż naturalnie jedno jak on dobrzy, wtedy dalej dobrze młodsi. A Lampard, chociaż jeszcze bezcenny, więc konieczny obecnie wszelako nie jest. I bramka, nawet zwycięska, nawet wystrzelona w konkursie z szefem Premier League, przenigdy nie musi przedstawiać renesansu do oryginalnego zestawu, oraz obecnie urzędu w kluczowej jedenastce nie wydobędzie na niechybnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.