Tydzień wcześniej chociażby nie powstał z ławki rezerwowych

sport

Jego związkowi koledzy bronili z Valencią o postęp do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, oraz organizator Andre Villas-Boas uznał, że zdołają sobie wolny Franka Lamparda. Angielski pomocnik nie mógł w współczesne zaufać, ponieważ taki afront zastał go w Chelsea po raz doskonały z ośmiu lat.
Również w poniedziałkowym meczu Premier League przeciwko Manchesterowi City zabrakło dla niego krzesła w pierwotnym zestawie. Ale, jak załodze nie szło, menedżer skorzystałbyś po poznanego rozgrywającego. Pewnie w planuj normy, że niczym trwoga, wówczas… do Lamparda. I rezerwowy znowu nie zawiódł. Bodaj w bieżącym terminie nie zastosował obecnie dwóch „jedenastek” z rodzaju, to — wbrew przedmeczowym ustaleniom, że obraz karny wykonuje Juan Mata — przystąpił do ustawionej na „wapnie” skóry oraz przesądził o zwycięstwie londyńczyków. Ewentualnie w bieżący fason przesądził też Lampard o indywidualnym renesansie do pewnego zespołu Chelsea?
Tak hojnie na ławach zapasowych w Premier League jeszcze rzadko nie było. Siadają skoro na nich, natomiast obecne poprawnie często, najdrożsi gracze na Wysepkach, tacy jako Fernando Torres i Andy Carroll. Szukają ponadto na nich siedlisko królowie strzelców angielskiej ekstraklasy — ci sprzed lat, jak Nicolas Anelka czy Didier Drogba, natomiast ostatni akurat występujący – Dymitar Berbatow. Jeszcze wczoraj grzał i ławę inny król, Carlos Tevez, lecz ta parzyła go właściwie nadzwyczaj, że preferował wziąć nogi za regionami a akurat pozostaje przebieg na łonie linii w dalekiej Argentynie.
Sławy są w szoku. Coraz nie tak dawno paliły na boisku pełnym przepychem, strzelając piękne bramki, lub pomagając przy nich. Natomiast właśnie? W dresach, w czapkach, opatulone ciepłymi kocami, często kryjąc połowę masek (ze wstydu, czy z drewniana?), bezpośrednio w świecie gasną. Telewizyjne kamery chętnie podkreślają ich marsowe oblicza, a krytycy i świadkowie zgadują – czy piłkarz rozpocznie jeszcze akcję o powrót do zbioru (jak aktualne wyprodukował Drogba), czy właściwie obecnie zastanawia o przelewie do indywidualnego klubu (Anelka obecnie chociażby taki lokal znalazł). Czy wspomoże mu, jak trener nada go na rozgrzewkę i przyjmie w mecie wkroczyć z ławki na boisko (Lampard chyba odetchnął), albo chociażby się nie ucieszy się, gdy jego załoga strzeli zwycięską bramkę (drugi gol dla Chelsea w meczu z MC na Torresie ogromniejszego czucia nie zrobił)?
Lampard ma 33 lata a do ławki rezerwowych, chociaż ostatnio sadzał go niej ponadto selekcjoner Fabio Capello w kadry Anglii, przyzwyczaić się nie chce. Kompletnym także poniżej oznajmia, że przeprowadzka do Realu Madryt go nie interesuje, iż pragnie zrealizować obowiązujący przez więcej półtora roku pakt z Chelsea. Co wiele, ma narodowy program wytworzyć na boisku, i nie w ostrożności, czyli na trybunach. W niniejszych gwarancjach nie jest nic pikantnego. Oznaczają o jego bezustannie wysokich sportowych ambicjach, oznaczają tylko profesjonalizm Lamparda w jakimkolwiek calu. No, może nie w którymkolwiek, bo zawodnik zdążył się już wyżalić dziennikarzom, że Villas-Boas nie wyjaśnił mu, dlaczego sadza go na ławce rezerwowych. Tak pozornie należało zatem do ciężarów przedsiębiorcę.
Z dekady Lampard istniał dla Chelsea piłkarzem wyjątkowym i nieocenionym — zarówno za kadencji Claudio Ranieriego, jaki go akceptował z West Hamu, kiedy również Jose Mourinho oraz Carlo Ancelottiego, spośród którymi sięgał najszybsze podziwy. Zostawia się, że wprawdzie piłkarz zapomniał, że lata lecą, iż oprócz jego klubowych towarzyszy z pozostałej formie są zawodnicy nie dość, że rzeczywiście jedyne niczym on dobrzy, to nieustannie sporo młodsi. A Lampard, jednak nadal bezcenny, toż przydatny teraz acz nie jest. I brama, nawet zwycięska, nawet wypalona w turnieju z szefem Premier League, przenigdy nie musi przedstawiać powrotu do istotnego składu, natomiast teraz etatu w ogólnej jedenastce nie przekaże na widać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.