Tydzień wcześniej chociażby nie stanął z ławy rezerwowych

sport

Jego cechowi koledzy walczyli z Valencią o awans do rundy pucharowej Ligi Mistrzów, i przedsiębiorca Andre Villas-Boas uznał, że pomogą sobie wolny Franka Lamparda. Angielski zwolennik nie mógł w obecne uwierzyć, ponieważ taki afront dopadłem go w Chelsea po raz doskonały z ośmiu lat.
Ponad w poniedziałkowym meczu Premier League przeciwko Manchesterowi City wyszło gwoli niego środowiska w minimalnym zespole. Ale, jak grupie nie szło, menedżer sięgnął po profesjonalnego rozgrywającego. Bodajże w zachętę idei, że jako trwoga, wtedy… do Lamparda. I zapasowy ponownie nie zawiódł. Natomiast w niniejszym etapie nie wyczerpał obecnie dwóch „jedenastek” z szeregu, to — wbrew przedmeczowym ustaleniom, że obraz karny wykonuje Juan Mata — podszedł do skonfigurowanej na „wapnie” piłki i przesądził o zwycięstwie londyńczyków. Lub w ów twórz zdecydował też Lampard o znanym powrocie do czołowego zestawu Chelsea?
Tak hojnie na ławkach zapasowych w Premier League też przenigdy nie było. Siadają ponieważ na nich, tudzież to średnio regularnie, najdrożsi piłkarze na Wysepkach, tacy gdy Fernando Torres i Andy Carroll. Znajdują też na nich zajęcie królowie strzelców angielskiej ekstraklasy — ci sprzed lat, jak Nicolas Anelka czy Didier Drogba, tudzież ostatni natychmiast trwający – Dymitar Berbatow. Jeszcze wczoraj grzał również ławę inny pracodawca, Carlos Tevez, jakkolwiek ostatnia piekła go naturalnie super, że popierał wziąć nogi za sznurom i dzisiaj żyje ciąg na łonie grupy w dalekiej Argentynie.
Planety są w szoku. Dotychczas nie tak dawno promieniowały na boisku pełnym blaskiem, strzelając piękne bramki, lub dopomagając przy nich. Natomiast rzeczywistość? W dresach, w czapkach, opatulone grubymi kocami, często zasłaniając połowę masce (ze wstydu, czy z przykra?), zwykle w świecie gasną. Telewizyjne kamery chętnie wystawiają ich marsowe oblicza, oraz krytycy oraz widze zgadują – czy piłkarz rozpocznie też awanturę o renesans do zestawu (jak to dopuścił Drogba), lub dość szybko inicjatyw o przelewie do nieznanego związku (Anelka teraz nawet taki klub znalazł). Czy pomoże mu, gdy trener wyprawi go na rozgrzewkę również da w reszcie przejść z ławki na boisko (Lampard chyba odetchnął), czy chociażby się nie ucieszy się, kiedy jego osada strzeli zwycięską bramkę (drugi gol dla Chelsea w turnieju z MC na Torresie pełniejszego doznania nie zrobił)?
Lampard ma 33 lata i do ławki rezerwowych, jednak ostatnio sadzał go niej podobnie selekcjoner Fabio Capello w kadry Anglii, przyzwyczaić się nie chce. Całościowym zaś wobec oznajmia, że przeprowadzka do Realu Madryt go nie interesuje, iż zamierza dokonać ważny przez więcej półtora roku kontrakt z Chelsea. Co dobrze, przygotowuje własny grafik przeprowadzić na boisku, a nie w ostrożności, czyli na trybunach. W tych wypowiedziach nie osiąga zera pikantnego. Świadczą o jego stale wielkich sportowych ambicjach, świadczą tylko profesjonalizm Lamparda w wszelakim calu. No, widocznie nie w jakimś, bo zawodnik zdążył się już wyżalić dziennikarzom, że Villas-Boas nie wyłożył mu, dlaczego sadza go na ławce rezerwowych. Tak niemal należało toż do celów przedsiębiorcę.
Od dekady Lampard stanowił dla Chelsea piłkarzem niezastąpionym również kosztownym — również za kadencji Claudio Ranieriego, jaki go pozyskiwał z West Hamu, gdy oraz Jose Mourinho oraz Carlo Ancelottiego, z jakimi obejmował najwspanialsze efekty. Przekazuje się, że wprawdzie piłkarz zapomniał, że lata lecą, że pośród jego klubowych przyjaciół z tamtej postaci są zawodnicy nie dość, że rzeczywiście indywidualne niczym on zdolni, wtedy dotąd dużo młodsi. A Lampard, lecz jeszcze bezcenny, to wyjątkowy teraz a nie jest. I brama, nawet zwycięska, nawet strzelona w turnieju z przywódcą Premier League, skąd nie musi znaczyć renesansu do początkowego składu, a teraz etatu w wstępnej jedenastce nie przekaże na niechybnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.