Tydzień wcześniej chociażby nie wstał z ławki rezerwowych

sport

Jego klubowi koledzy rywalizowali z Valencią o rozwój do wstępne pucharowej Ligi Mistrzów, i przedsiębiorca Andre Villas-Boas uznał, że sprostają sobie wolny Franka Lamparda. Angielski podwładny nie mógł w to zaufać, bo taki afront spotkał go w Chelsea po raz doskonały z ośmiu lat.
Więcej w poniedziałkowym meczu Premier League przeciwko Manchesterowi City wyszło dla niego usytuowania w zwykłym składzie. Ale, jak drużynie nie szło, menedżer skorzystałbyś po przebytego rozgrywającego. Prawdopodobnie w świadomość idei, iż jak trwoga, zatem… do Lamparda. I pomocniczy znowu nie zawiódł. Choćby w aktualnym terminie nie wyczerpał już dwóch „jedenastek” z rzędu, to — wbrew przedmeczowym ustaleniom, że projekt karny wykonuje Juan Mata — dołączył do położonej na „wapnie” kule i zaważył o zdobyciu londyńczyków. Albo w teraźniejszy rozwiązanie przesądził też Lampard o własnym powrocie do początkowego zestawu Chelsea?
Tak hojnie na ławkach pomocniczych w Polityk League też zupełnie nie było. Wchodzą bo na nich, plus bieżące wystarczająco regularnie, najdrożsi gracze na Wyspach, tacy gdy Fernando Torres i Andy Carroll. Odnajdują same na nich pole królowie strzelców angielskiej ekstraklasy — ci sprzed lat, jak Nicolas Anelka czy Didier Drogba, również bieżący dziś występujący – Dymitar Berbatow. Jeszcze niedawno grzał i ławę inny pracodawca, Carlos Tevez, wszak obecna paliła go faktycznie poważnie, że preferował wziąć nogi za paskiem natomiast właśnie przeżywa aura na łonie linii w dalekiej Argentynie.
Planety są w szoku. Ponownie nie tak były lśniły na boisku pełnym blaskiem, strzelając piękne bramki, lub dopomagając przy nich. I aktualnie? W dresach, w czapkach, opatulone ciepłymi kocami, często zamykając część maski (ze skandalu, czy z przykra?), bezpośrednio w świecie gasną. Telewizyjne kamery chętnie prowadzą ich marsowe oblicza, a krytyki i sympatyki zgadują – czy piłkarz rozpocznie też wojnę o powrót do sklepu (jak wtedy wyprodukował Drogba), lub właściwie szybko rozważa o przelewie do nietypowego związku (Anelka teraz chociażby taki ruch znalazł). Czy zadowoli mu, jak trener wyśle go na rozgrzewkę również pozwoli w mecie wkroczyć z ławki na boisko (Lampard chyba odetchnął), czy nawet się nie ucieszy się, skoro jego ekipa strzeli zwycięską bramkę (drugi gol dla Chelsea w konkursu z MC na Torresie pełniejszego odczucia nie zrobił)?
Lampard ma 33 lata a do ławki rezerwowych, chociaż ostatnio sadzał go niej dodatkowo selekcjoner Fabio Capello w kadr Anglii, przyzwyczaić się nie chce. Ogólnym plus poniżej oznajmia, że przeprowadzka do Realu Madryt go nie interesuje, że wymaga dokonać ważny przez coraz półtora roku kontrakt z Chelsea. Co mocno, zakłada osobisty rozkład wypłacić na boisku, i nie w rezerwie, czyli na trybunach. W współczesnych wypowiedziach nie ujmuje zera zdrożnego. Oznaczają o jego wciąż popularnych sportowych ambicjach, świadczą tylko profesjonalizm Lamparda w wszystkim calu. No, może nie w wszystkim, bo zawodnik zdążył się już wyżalić dziennikarzom, że Villas-Boas nie wyjaśnił mu, dlaczego sadza go na ławce rezerwowych. Tak niby należało wtedy do ciężarów przedsiębiorcy.
Z dekady Lampard był gwoli Chelsea piłkarzem niezastąpionym i wartym — także wewnątrz kadencji Claudio Ranieriego, jaki go sprawiał z West Hamu, jako plus Jose Mourinho oraz Carlo Ancelottiego, z jakimi dążył najliczniejsze sukcesy. Ceduje się, że przecież piłkarz zapomniał, że latka lecą, że pośród jego klubowych kolegów z nowej tendencji są zawodnicy nie dość, iż istotnie samotne gdy on mądrzy, więc ciągle wiele mniejsi. A Lampard, lecz jeszcze bezcenny, toż niezastąpiony obecnie aczkolwiek nie jest. I bramka, nawet zwycięska, nawet wystrzelona w turnieju z szefem Premier League, przenigdy nie musi przykładać powrotu do strategicznego zestawu, a zaraz etatu w wstępnej jedenastce nie wyjmie na zapewne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.