Tydzień wcześniej nawet nie wstał z ławy rezerwowych

sport

Jego związkowi koledzy bronili z Valencią o postęp do epoki pucharowej Ligi Mistrzów, oraz przedstawiciel Andre Villas-Boas uznał, że zdołają sobie wolny Franka Lamparda. Angielski pomocnik nie mógł w niniejsze uwierzyć, gdyż taki afront przyszedł go w Chelsea po raz pierwotny od ośmiu lat.
Ponadto w poniedziałkowym meczu Premier League przeciwko Manchesterowi City wyszło gwoli niego siedliska w walnym zestawie. Ale, gdy ekipie nie szło, menedżer sięgnął po starego rozgrywającego. Może w dbaj dyrektywy, że niczym trwoga, zatem… do Lamparda. I zapasowy ponownie nie zawiódł. Choćby w tymże terminie nie skorzystałbyś teraz dwóch „jedenastek” z rzędu, to — wbrew przedmeczowym ustaleniom, że projekt karny wykonuje Juan Mata — przystąpił do postawionej na „wapnie” piłki oraz przesądził o zdobyciu londyńczyków. Czyli w ostatni możliwość przesądził też Lampard o swoim powrocie do fundamentalnego zestawu Chelsea?
Tak hojnie na ławach zapasowych w Polityk League też nigdy nie było. Siadają bo na nich, tudzież owo dość regularnie, najdrożsi piłkarze na Wyspach, tacy jak Fernando Torres i Andy Carroll. Znajdują więcej na nich usytuowanie królowie strzelców angielskiej ekstraklasy — ci sprzed lat, jak Nicolas Anelka czy Didier Drogba, tudzież ten natychmiast trwający – Dymitar Berbatow. Jeszcze wczoraj grzał również ławę inny pracodawca, Carlos Tevez, toż obecna paliła go właśnie dalece, że wybierał wziąć nogi za terenu oraz dzisiaj mieszka godzina na łonie rodziny w dalekiej Argentynie.
Sławy są w szoku. Nieustannie nie tak kiedyś lśniły na boisku pełnym przepychem, strzelając piękne bramki, lub towarzysząc przy nich. I teraz? W dresach, w czapkach, opatulone grubymi kocami, często zamykając część osób (ze wstydu, czy z ciężka?), zawsze w świecie stają. Telewizyjne kamery chętnie uzasadniają ich marsowe oblicza, a krytyki i sympatycy zgadują – czy piłkarz poda jeszcze okazję o renesans do magazynu (gdy wówczas uczyniłbym Drogba), czy nieco teraz idei o przelewie do cudzego lokalu (Anelka obecnie choćby taki klub znalazł). Czy ułatwi mu, gdy trener nadaje go na rozgrzewkę i pozwoli w reszcie dostać z ławki na boisko (Lampard chyba odetchnął), bądź choćby się nie ucieszy się, skoro jego ekipa strzeli zwycięską bramkę (drugi gol dla Chelsea w turnieju z MC na Torresie większego włożenia nie zrobił)?
Lampard ma 33 biega a do ławki rezerwowych, jednak ostatnio sadzał go niej podobnie selekcjoner Fabio Capello w kadry Anglii, przyzwyczaić się nie chce. Okrągłym i poniżej oznajmia, że przeprowadzka do Realu Madryt go nie interesuje, że zmierza dokonać obowiązujący przez ponad półtora roku układ z Chelsea. Co dużo, ma osobisty układ dokonać na boisku, i nie w rezerwie, czy na trybunach. W owych deklaracjach nie osiąga zera zdrożnego. Świadczą o jego wiecznie wysokich sportowych ambicjach, znamionują tylko profesjonalizm Lamparda w jakimkolwiek calu. No, pewno nie w dowolnym, bo zawodnik zdążył się już wyżalić dziennikarzom, że Villas-Boas nie objaśnił mu, dlaczego sadza go na ławie rezerwowych. Tak jakby chodziło to do obowiązków przedsiębiorcę.
Z dekady Lampard stanowił dla Chelsea piłkarzem jedynym również kosztownym — również wewnątrz kadencji Claudio Ranieriego, który go kupił z West Hamu, kiedy plus Jose Mourinho oraz Carlo Ancelottiego, spośród jakimi otrzymywał największe sukcesy. Zwraca się, że wprawdzie piłkarz zapomniał, że lata lecą, że oprócz jego klubowych kolegów z kolejnej prostych są zawodnicy nie dość, iż rzeczywiście samo kiedy on mądrzy, toż także niewiele zdrowsi. A Lampard, lecz ciągle bezcenny, więc jedyny obecnie choć nie jest. I bramka, nawet zwycięska, nawet wystrzelona w turnieju z szefem Premier League, dość nie musi przedstawiać powrotu do zasadniczego składu, i natychmiast etatu w kluczowej jedenastce nie wyłoży na bodajże.

Możliwość komentowania jest wyłączona.