Tydzień wcześniej nawet nie zszedł z ławki rezerwowych

sport

Jego klubowi koledzy walczyli z Valencią o rozwój do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, i kierownik Andre Villas-Boas uznał, że sprostają sobie bez Franka Lamparda. Angielski opiekun nie mógł w owo uwierzyć, skoro taki afront spotkał go w Chelsea po raz pierwotny od ośmiu lat.
I w poniedziałkowym meczu Premier League przeciwko Manchesterowi City zabrakło gwoli niego usytuowania w pierwotnym składzie. Ale, gdy osadzie nie szło, menedżer sięgnął po fachowego rozgrywającego. Zapewne w planuj normy, że niby trwoga, wtedy… do Lamparda. I zapasowy ponownie nie zawiódł. Jakkolwiek w tym momencie nie zastosował już dwóch „jedenastek” z rzędu, to — wbrew przedmeczowym ustaleniom, że obraz karny wykonuje Juan Mata — podszedł do postawionej na „wapnie” kule i zadecydował o zdobyciu londyńczyków. Jednakowoż w bieżący styl zdecydował też Lampard o prostym powrocie do normalnego składu Chelsea?
Tak bogato na ławach rezerwowych w Premier League też przenigdy nie było. Wchodzą bo na nich, a to średnio regularnie, najdrożsi gracze na Wysepkach, tacy kiedy Fernando Torres i Andy Carroll. Odnajdują też na nich zajęcie królowie strzelców angielskiej ekstraklasy — ci sprzed lat, jak Nicolas Anelka czy Didier Drogba, i bieżący współcześnie istniejący – Dymitar Berbatow. Jeszcze niedawno grzał i ławę inny pracodawca, Carlos Tevez, natomiast ta płonęłam go naprawdę intensywnie, że preferował wziąć nogi za sznurach natomiast teraźniejszość pozostaje era na łonie grupy w odległej Argentynie.
Dole są w szoku. Stale nie tak stary lśniły na boisku pełnym blaskiem, strzelając piękne bramki, lub uczestnicząc przy nich. Natomiast właśnie? W dresach, w czapkach, opatulone grubymi kocami, często zasłaniając część osobie (ze wstydu, bądź z chłodna?), normalnie w świecie gasną. Telewizyjne kamery chętnie przedstawiają ich marsowe oblicza, i dziennikarze oraz widzowie zgadują – czy piłkarz podejmie także wojnę o renesans do magazynu (jako to stworzył Drogba), lub dość szybko teorie o przepływie do odrębnego klubu (Anelka teraz choćby taki klub znalazł). Czy wesprze mu, jak trener nadaje go na rozgrzewkę a pozwala w końcówce wkroczyć z ławy na boisko (Lampard chyba odetchnął), bądź nawet się nie ucieszy się, jeżeli jego grupa strzeli zwycięską bramkę (drugi gol dla Chelsea w turnieju z MC na Torresie większego poczucia nie zrobił)?
Lampard ma 33 latka także do ławki rezerwowych, chociaż ostatnio sadzał go niej plus selekcjoner Fabio Capello w reprezentacji Anglii, przyzwyczaić się nie chce. Kompletnym oraz poniżej oznajmia, że przeprowadzka do Realu Madryt go nie interesuje, że pragnie zrealizować ważny przez jeszcze półtora roku związek z Chelsea. Co wysoce, ma narodowy program przyrządzić na boisku, natomiast nie w ostrożności, lub na trybunach. W współczesnych gwarancjach nie zamierza zero pikantnego. Znaczą o jego stale wielkich sportowych ambicjach, oznaczają tylko profesjonalizm Lamparda w którymkolwiek calu. No, potrafi nie w jakimkolwiek, bo zawodnik zdążył się już wyżalić dziennikarzom, że Villas-Boas nie wyłożył mu, dlaczego sadza go na ławie rezerwowych. Tak jakby należało toż do ciężarów zarządcy.
Od dekady Lampard istniał dla Chelsea piłkarzem koniecznym i wartym — również za kadencji Claudio Ranieriego, który go wierzył z West Hamu, niczym natomiast Jose Mourinho oraz Carlo Ancelottiego, spośród którymi wchodziłem najliczniejsze zyski. Zdaje się, że jednak piłkarz zapomniał, że lata lecą, że wśród jego klubowych kolegów z pozostałej prostych są zawodnicy nie dość, iż racja jedyne gdy on sławni, więc wiecznie sporo zieleńsi. A Lampard, jednak nadal bezcenny, więc konieczny obecnie a nie jest. I bramka, nawet wielka, nawet wypalona w konkursie z prowadzącym Premier League, doskonale nie musi znaczyć renesansu do oryginalnego zestawu, oraz zaraz zawodu w kluczowej jedenastce nie przeznaczy na bodaj.

Możliwość komentowania jest wyłączona.