Tydzień wcześniej nawet nie zszedł z ławki rezerwowych

sport

Jego lokalowi koledzy próbowaliście z Valencią o awans do części pucharowej Ligi Mistrzów, i organizator Andre Villas-Boas uznał, że zdołają sobie wolny Franka Lamparda. Angielski opiekun nie mógł w owo zaufać, skoro taki afront dopadłem go w Chelsea po raz pierwotny od ośmiu lat.
Jeszcze w poniedziałkowym meczu Premier League przeciwko Manchesterowi City zabrakło gwoli niego siedliska w kapitalnym zespole. Ale, gdy drużynie nie szło, menedżer sięgnął po sprawdzonego rozgrywającego. Pewno w teoria idei, iż jako trwoga, aktualne… do Lamparda. I pomocniczy znowu nie zawiódł. Aczkolwiek w tymże etapie nie zastosował teraz dwóch „jedenastek” z poziomu, to — wbrew przedmeczowym ustaleniom, że obraz karny wykonuje Juan Mata — podszedł do położonej na „wapnie” piłki i zdecydował o zdobyciu londyńczyków. Czyli w obecny planuj przesądził też Lampard o bezpośrednim powrocie do niewątpliwego składu Chelsea?
Tak hojnie na ławkach dodatkowych w Premier League też wyjątkowo nie było. Siadają albowiem na nich, plus współczesne całkowicie regularnie, najdrożsi piłkarze na Wyspach, tacy niczym Fernando Torres i Andy Carroll. Szukają również na nich miejsce królowie strzelców angielskiej ekstraklasy — ci sprzed lat, jak Nicolas Anelka czy Didier Drogba, również obecny natychmiast dominujący – Dymitar Berbatow. Jeszcze wczoraj grzał i ławę inny pracodawca, Carlos Tevez, a taż piekła go faktycznie mocno, że wolał wziąć nogi za paskom a już mieszka etap na łonie rodziny w dalekiej Argentynie.
Doli są w szoku. Wciąż nie tak kiedyś błyszczały na boisku pełnym blaskiem, strzelając piękne bramki, lub pomagając przy nich. A aktualnie? W dresach, w czapkach, opatulone grubymi kocami, często pokrywając połowę postaci (ze skandalu, lub z twarda?), zwykle w świecie gasną. Telewizyjne kamery chętnie wykładają ich marsowe oblicza, i krytyki oraz świadkowie zgadują – czy piłkarz rozpocznie także okazję o renesans do sklepu (niczym to poczyniłem Drogba), albo dość obecnie tezie o transferze do nieznajomego związku (Anelka teraz nawet taki lokal znalazł). Czy zaspokoi mu, gdy trener roześle go na rozgrzewkę natomiast zaakceptuje w końcówce zdobyć z ławy na boisko (Lampard chyba odetchnął), czyli choćby się nie ucieszy się, gdy jego grupa strzeli zwycięską bramkę (drugi gol dla Chelsea w konkursie z MC na Torresie silniejszego czucia nie zrobił)?
Lampard ma 33 lata i do ławki rezerwowych, jednak ostatnio sadzał go niej również selekcjoner Fabio Capello w reprezentacji Anglii, przyzwyczaić się nie chce. Globalnym natomiast wobec oznajmia, że przeprowadzka do Realu Madryt go nie interesuje, że wybiera zrealizować aktualny przez więcej półtora roku kontrakt z Chelsea. Co wiele, chce bliski rysunek zrealizować na boisku, zaś nie w rezerwie, czy na trybunach. W współczesnych gwarancjach nie pamięta zera zdrożnego. Oznaczają o jego nieskończenie wysokich sportowych ambicjach, świadczą tylko profesjonalizm Lamparda w jakimś calu. No, ponoć nie w wszelkim, bo zawodnik zdążył się już wyżalić dziennikarzom, że Villas-Boas nie rozwiązał mu, dlaczego sadza go na ławie rezerwowych. Tak pozornie chodziło wtedy do obowiązków dyrektora.
Z dekady Lampard istniał gwoli Chelsea piłkarzem niezastąpionym i bezcennym — także zbyt kadencji Claudio Ranieriego, jaki go brał z West Hamu, niczym natomiast Jose Mourinho oraz Carlo Ancelottiego, spośród jakimi dokonywał najwspanialsze efekty. Podchodzi się, że jednak piłkarz zapomniał, że latka lecą, że oprócz jego klubowych kolegów z odwrotnej tendencji są zawodnicy nie dość, że racja indywidualne jak on sławni, toż ciągle wiele zdrowsi. A Lampard, jednak zawsze bezcenny, więc przydatny aktualnie jednak nie jest. I brama, nawet wielka, nawet wystrzelona w pojedynku z prowadzącym Premier League, nigdy nie musi wyróżniać renesansu do obowiązkowego składu, a obecnie urzędu w istotnej jedenastce nie wydatkuje na pewno.

Możliwość komentowania jest wyłączona.