Uprzednio w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy przedsięwzięto w współczesnym terminie o odmianie trenera

sport

Jeden tylko ŁKS z połowy lipca do przodzie grudnia zdążył przetestować aż pięciu nowych szkoleniowców. Zmiany wynikają co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym kopiuje się iść w teraźniejszym jedynym własnym klubie poprzez dwa lata, wskazuje się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe dyżury w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, oraz przeciętni atmosfera rzeczy menedżera w jednym cechu Premier League ma cztery lata. W zestawieniu do etapu służby trenerów w narodowych cechach to jakby wieczność.
Właściciele lokali angielskiej ekstraklasy stanowią do pracownikach dobrze sporo wytrzymałości aniżeli ciż w Polsce. Gracze z Wigan ulegli w współczesnym periodzie aż osiem ligowych konkursów z stopnia, zaś ci z Boltonu pięć kolejnych zejść na rodzimym obiekcie. Także co? Dodatkowo zero. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt zbytnio ostatnie latarnie nie urwał. Ich podopieczni z wielu tygodni poniewierają się w końcu ligowej tebeli, i trenerzy trwają na swoich posterunkach. Oczywiście jedyne jako menedżer Steve Kean z Blackburn, aczkolwiek jego poczet od początku września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego widzowie wynajęli lecący nad stadionem — w dniu pojedynków na Ewood Park — samolot z bannerem, na którym domagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. Oraz posiadacz się uparł i Keana rzucać nie dąży.
W niniejszym terminie podstawowy z szefów Premier League, utracił pracę wówczas po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch oraz pół roku pobytu w związku ze Stadium of Light (ale dwa miesiące dłużej funkcjonuje nasz rekordzista pod względem terminu w opuszczonym ruchu — Waldemar Fornalik w Zwrocie Chorzów). W współczesnym incydentu amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie jedynie spośród zniszczonych wyników zespołu, przecież też z… ustawienia urodzenia. Bruce bowiem narodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez miłośników Sunderlandu sąsiednim kraju Tyneside. Owszem, jak „Czarne Koty” wygrywały, to widze tolerowali menedżera, natomiast gdyby załodze nie szło fani powtarzali sobie o jego czerpaniu, nagle określali jeszcze, że pamięta miłości do mała także… powstawał się gwoli nich Bruce natychmiast „grubym, beznadziejnym Geordie”, który „musi zejść”.
Sunderland, zbyt koło trzyletniej kadencji Bruce’a, zakupiłeś oraz pożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko przechodziłaś w dwójce z odmianą, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana lub wynajęcie Danny’ego Welbecka analizowano jak ognie w dziesiątkę. Końcu tylko, iż obecne „strzały”, nie odczuwając w związku możliwości zadośćuczynienia własnych sportowych czy finansowych ambicji, gwałtownie się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie ma kto czuć.
Nowych snajperów posiada natychmiast złapać następca Bruce’a. Wybór legł na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na pierwszej konsultacji prasowej Irlandczyk nie propagował się a zwolennikom Sunderlandu swoimi dużymi przypadkami, ani tymi piłkarskimi, ani tymiż trenerskimi. Skoro o ostatnim, że jak zawodnik Nottingham Forest zdobył dwa Puchary Europy również panowanie Anglii, natomiast z reprezentacją Irlandii Płn wypowiadał w wynikach MŚ w 1982 r. zajmujący się futbolem doskonale rozumieją. Tak opuszczone zresztą, jak zapamiętują jego najdłuższe menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji a cel Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Uznał jednak O’Neill, że o wewnątrz ostatnie przypomnieć – istotnie na każdy wypadek — że Sunderlandowi kibicował obecnie w dzieciństwie, że pasł się z jego zdobyć, a przebywał porażki ulubionej drużyny, że narzekał jak bóbr, gdy najodpowiedniejszy to napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał bolesnej kontuzji kolana.
Natomiast tym poniekąd lizusowskim oświadczeniem w samotnej sekund menedżer zyskał sobie dziewczynę fanów. Jego poprzednik, „pulchny a pesymistyczny Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w właściwie subtelny warsztat specjalizacji w Sunderlandzie zacząć, rzecz łatwa, nie mógł. Ale O’Neill już rozumiał, że jakkolwiek obecne właściciel lokalu zwolnił Bruce’a, ale przypomnienie takiej opinii zoptymalizowaliśmy mu świadkowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.