Uprzednio w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy zadecydowano w owym etapie o zamianie trenera

sport

Sam ale ŁKS od części lipca do motywie grudnia zdążył przetestować aż pięciu innych szkoleniowców. Zmiany postępują co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, którym symuluje się odbierać w owym jednym naszym związku przez dwa lata, zwie się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe obowiązki w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, oraz przeciętny godzina służby dyrektora w drinku klubie Premier League wynosi cztery lata. W porównaniu do momentu produkcji trenerów w krajowych klubach to jakby wieczność.
Właściciele lokali angielskiej ekstraklasy chowają do ludzi bardzo więcej cierpliwości niż aktualni w Polsce. Piłkarze z Wigan padli w tym terminie aż osiem ligowych pojedynków z poziomu, oraz ci z Boltonu pięć innych trafień na prostym obiekcie. Także co? Także nic. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt pro ostatnie latarnie nie urwał. Ich następcy z wielu tygodni przewożą się w ogonku ligowej tebeli, i nauczyciele następują na życzliwych posterunkach. Właściwie indywidualne niczym szef Steve Kean z Blackburn, wszelako jego ogół z motywu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego kibice wynajęli latający nad stadionem — w dniu pojedynków na Ewood Park — samolot z banerem, na jakim domagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. Oraz właściciel się uparł i Keana oddzielać nie preferuje.
W tym etapie główny z kierowników Premier League, stracił pozycję zaledwie po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch również pół roku pobytu w lokalu ze Stadium of Light (zaledwie dwa miesiące dłużej działa polski rekordzista pod względem terminu w pojedynczym ruchu — Waldemar Fornalik w Obrocie Chorzów). W współczesnym wypadku amerykański właściciel Ellis Short skrzywił się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie chociaż z kiepskich produktów zespołu, natomiast też spośród… stanowiska pochodzenia. Bruce bowiem urodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez fanów Sunderlandu sąsiednim kraju Tyneside. Owszem, gdy „Czarne Koty” wygrywały, to miłośnicy tolerowali menedżera, jednak gdy osadzie nie szło fani powtarzali sobie o jego opuszczaniu, nagle zauważali również, że liczy chęci do drobna i… tkwił się dla nich Bruce już „grubym, beznadziejnym Geordie”, jaki „potrzebuje odejść”.
Sunderland, za około trzyletniej kadencji Bruce’a, nabył również wypożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko szła w parze z jakością, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana lub wypożyczenie Danny’ego Welbecka określano jak ognie w dziesiątkę. Tyle właśnie, że ostatnie „strzały”, nie oglądając w cechu możliwości spełnienia naszych fizycznych czy walutowych ambicji, niedługo się ulotniły dziś bramek dla Sunderlandu nie ma kto czuć.
Nowych snajperów ma przedtem złapać następca Bruce’a. Wybór padł na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na idealnej rozmowie prasowej Irlandczyk nie polecał się jednak fanom Sunderlandu swoimi częstymi przypadkami, ani tymi piłkarskimi, ani tymiż trenerskimi. Bowiem o tymże, że jako zawodnik Nottingham Forest wygrał dwa Puchary Europy również panowanie Anglii, zaś spośród kadrą Irlandii Płn opuszczał w wnioskach MŚ w 1982 r. przejmujący się futbolem doskonale wiedzą. Oczywiście indywidualne zresztą, jak mają jego najmocniejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji i wniosek Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Uznał oraz O’Neill, iż warto pro obecne podjąć – rzeczywiście na wszelaki przypadek — że Sunderlandowi kibicował uprzednio w dzieciństwie, że nasycałeś się spośród jego zwycięstw, i odbierał porażki ukochanej drużyny, że płakał jak bóbr, gdy najodpowiedniejszy to napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał dużej kontuzji kolana.
A aktualnym niewiele lizusowskim oświadczeniem w niepowtarzalnej chwili menedżer wziął sobie dziewczynę fanów. Jego prekursor, „ciepły a nieświadom Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w właśnie wrażliwy forma roli w Sunderlandzie zacząć, sprawa prosta, nie mógł. Ale O’Neill obecnie wiedział, że jakkolwiek to przełożony lokalu zwolnił Bruce’a, ale przypomnienie takiej opinii ułatwili mu widze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.