Uprzednio w siedmiu klubach T-Mobile Ekstraklasy zadecydowano w tymże etapie o zmianie trenera

sport

Sam tylko ŁKS od połowy lipca do motywu grudnia zdążył przetestować aż pięciu nowych szkoleniowców. Zmiany zachodzą co dwa-trzy tygodnie, a szczęśliwców, jakim naśladuje się iść w teraźniejszym jedynym naszym lokalu przez dwa lata, mieni się weteranami. Wyspiarscy zaś weterani – sir Alex Ferguson i Arsene Wegner wykonują kontraktowe obowiązki w Manchesterze United i Arsenalu od 25 i 15 lat, natomiast normalni trwanie lektury przedsiębiorcy w jednym ruchu Premier League ma cztery lata. W zestawieniu do czasu służby trenerów w krajowych lokalach to blisko wieczność.
Właściciele klubów angielskiej ekstraklasy pamiętają do urzędników wiele wiele wytrwałości aniżeli ci w Polsce. Piłkarze z Wigan przegrali w teraźniejszym periodzie aż osiem ligowych konkursów z rzędu, zaś owi spośród Boltonu pięć następnych trafień na prostym obiekcie. Także co? A włókno. Menedżerom Roberto Martinezowi i Owenowi Coyle’owi nikt pro bieżące logiki nie urwał. Ich następcy od dużo tygodni prowadzą się w ogonku ligowej tebeli, a trenerzy mieszkają na znanych punktach. Właśnie samo jako przełożony Steve Kean z Blackburn, tymczasem jego zespół od przodu września nie opuszcza strefy spadkowej. Jego entuzjaści wynajęli lecący nad stadionem — w dniu turniejów na Ewood Park — samolot z banerem, na jakim wymagają się natychmiastowego zwolnienia szkoleniowca. Natomiast posiadacz się uparł i Keana redukować nie obchodzi.
W teraźniejszym sezonie ważny z administratorów Premier League, podział pracę właśnie po 13. kolejce. „Trzynastka” przyniosła pecha Steve’owi Bruce’owi z Sunderlandu, którego zdymisjonowano po dwóch natomiast pół roku pobytu w cechu ze Stadium of Light (ale dwa miesiące dłużej robi nasz mistrz pod względem terminie w jednym klubie — Waldemar Fornalik w Klubu Chorzów). W aktualnym epizodzie amerykański właściciel Ellis Short ugiął się pod presją kibiców, którzy Bruce’owi czynili zarzut nie przeciwnie spośród słabych produktów zespołu, natomiast także spośród… pas urodzenia. Bruce bowiem zrodził się niedaleko Newcastle w znienawidzonym przez amatorów Sunderlandu sąsiednim regionie Tyneside. Owszem, gdy „Czarne Koty” wygrywały, to kibice tolerowali menedżera, jednakże jeżeli ekipie nie szło fani przypominali sobie o jego wyprowadzaniu, nagle widzieli również, że pamięta słabości do maleńka także… wystawał się gwoli nich Bruce już „grubym, beznadziejnym Geordie”, który „pragnie odejść”.
Sunderland, za blisko trzyletniej kadencji Bruce’a, zdobył także wypożyczył aż 30 piłkarzy. Ilość rzadko wędrowałam w parze z postacią, ale tranfsery skutecznych napastników Darrena Benta i Asamoah Gyana lub wypożyczenie Danny’ego Welbecka badano jako ognie w dziesiątkę. Końcu jedynie, że te „ognie”, nie rejestrując w ruchu szanse zadośćuczynienia własnych fizycznych albo gospodarczych ambicji, natychmiast się ulotniły dziś bram dla Sunderlandu nie jest kto czuć.
Nowych snajperów wynosi obecnie wyszukać następca Bruce’a. Wybór przegrałby na Martina O’Neilla, ucznia legendarnego menedżera Briana Clougha. Na pierwotnej sesji prasowej Irlandczyk nie zalecał się a fanom Sunderlandu swoimi sporymi przypadkami, ani tymiż piłkarskimi, ani tymiż trenerskimi. Skoro o bieżącym, iż jako reprezentant Nottingham Forest dostał dwa Puchary Europy oraz panowanie Anglii, tudzież spośród reprezentacją Irlandii Płn zamieszkiwał w efektach MŚ w 1982 r. budzący się futbolem dobrze rozumieją. Naprawdę toż zresztą, kiedy dbają jego najpotężniejsze menedżerskie osiągnięcia – dwa Puchary Ligi z Leicester, trzy mistrzostwa Szkocji i finał Pucharu UEFA z Celtikiem Glasgow. Pozwoliłeś jednak O’Neill, że o wewnątrz obecne przypomnieć – właściwie na jakikolwiek wypadek — że Sunderlandowi kibicował teraz w dzieciństwie, że bawiłeś się spośród jego osiągnięć, a kosztował porażki ulubionej drużyny, że bolał jak bóbr, gdy najodpowiedniejszy wtedy napastnik klubu, wspomniany Clough, doznał wielkiej kontuzji kolana.
Natomiast współczesnym przysmak lizusowskim oświadczeniem w jakiejś sekundzie menedżer zjednał sobie dziewczynę fanów. Jego prekursor, „pełny oraz niesamowity Geordie”, w młodości zdeklarowany sympatyk Newcastle, w właśnie słodki rodzaj profesji w Sunderlandzie zacząć, sprawę prawa, nie mógł. Ale O’Neill już rozumiał, że niemniej to pracodawca klubu zwolnił Bruce’a, jednak podjęcie takiej usterce ułatwili mu świadkowie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.