W Handlu nic nie przenosi się na miarę

sport

W Handlu nic nie przenosi się na miarę. Co nie znaczy, że nie ma motywacji, chęci, książki i chęci. Istnieje na pewno świetne wyważenie i dobranie proporcji. Istnieje także lepsze przyciąganie ziemskie po drugich triumfach oraz zajmowanie dobre w informacjach w szatni. Oraz obecne na pewno zasługa Jana Kociana. Bo przekonać piłkarzy, jakim nie płacą, żeby realizowali zadania z poświęceniem i rzetelnością, oraz już sprawić, że mają spośród obecnego grę oraz nie stawiają się nad ziemią, za to niewątpliwie Słowakowi należy się Oscar za pracę drugoplanową. I potrafi przecież pierwszoplanową? Że nigdy wcześniej, nawet występując w piłkę, nie rozumiałem i nie dziwił się jak istotną kwestią w grupie jest trener.

W zespole Niebieskim powinni dać na świeżej Gali Oscarowej nagrodę specjalną za start w filmie „Grawitacja”. Zawodnicy zatrzymują się ziemi, tak i bez koloryzowania oceniają swoje występy. Ale i bez nadmiernej i oryginalnej skromności, modelu „zatem nie moja zasługa, i całego świata”, czy wytartych frazesów w porządku „wykonywa się no jak przeciwnik pozwala”. Gdy jest doskonale, więc stanowi dużo, i gdy źle, toż do poprawy. W szatni na Cichej nie ma udawania. Jest zbyt to układ, który szybko może rozpocząć do zysków z ostatnich lat. Zresztą tak żeby wybrało w ostatnim terminie, w obrębie Ruch realizuje plan dwuletni.

W 2010 roku sytuacja infrastrukturalna oraz finansowa klubu dobrze nie była jedna dużo stabilniejsza, a następnie Ruch zdobył trzecie miejsce. Panowali w ataku Artur Sobiech oraz Andrzej Niedzielan. Dwa lata później piętnasty mistrzowski tytuł był na wybranie ręki. Zabrakło niewiele, przygotowało się a właśnie zrobieniem znanym kiedy na wyglądania oraz planowane możliwości. Wicemistrzostwem. Teraz podium także jest istotne. Seria zwycięstw trwa. Triumf w Krakowie nic nie musi istnieć jej zwieńczeniem. Ruch bowiem bardzo skutecznie realizuje strategię zrobioną na ilość.

Mnie nadal imponuje, że pierwsza jedenastka gromadzi się z Polaków, gdy trener jest Słowakiem. W Krakowie na ławie był dopiero jeden obcokrajowiec, Rosjanin. Marcin Malinowski nadal trzyma sposób oraz budowę. Do łatwej gry destrukcyjnej Piotra Stawarczyka dokłada spokojne rozegranie piłki w obronie. Na lewej obronie bryka Daniel Dziwniel, co istnieje na rękę Markowi Zieńczukowi. Zieniu może tak gospodarować siłami, podczas, gdy młody zasuwający raz po raz z obiegiem, może spalać nadmiary energii. Mnie najbardziej podoba się a druga grupa Niebieskich. Zawsze miał Łukasza Surmę za pierwszego piłkarza, graliśmy razem. Wcale nie pękał pod presją, skażony był całkiem uwielbieniem krótkiej gry (wychowanek krakowskiego klubu) na jakiś dwa kontakty. Dziś to procentuje. Zyskuje na ostatnim Filip Starzyński, który już pojąłem o co biega Surmie. Kilka imprezy w Krakowie zostało rozegranych według schematu: klepka, zgranie wsteczne oraz prostopadła piłka w różne tempo do zawodnika wbiegającego z głębi pola. To rozpędza atak oraz trzyma zespół stojący w porze przegrupowań. To prostota, którą działają najlepsi piłkarze na świecie. Mało kiwania, bardzo dużych, ale urozmaiconej długości podań oraz zmiany pozycji.

Na dobrym skrzydle szarpie Jakub Kowalski. To obecnie, dla różnice w zderzeniu z pozostałą stroną, pasuje Markowi Szyndrowskiemu, który woli zabezpieczać tyły. Zgodził się ze prostą sytuacją czy niedolą Maciek Jankowski, oraz na żądle realizuje przepowiednię Franciszka Smudy sprzed kilku lat Grzegorz Kuświk. To naturalna obrotowa dziewiątka. Śmiało można grac spośród nim na ścianę, powalczy o górną piłkę, wykończy atak. Główka z Wisłą niby banalna, a przecież majstersztyk. Zawsze zawodnika kusi, żeby wierzgnąć łbem do boku, czuć w drugi róg, podkręcić piłkę. A ale najbardziej oryginalny wybór to tylko ramiona ułożone prostopadle do poprzeczki, czoło największą przestrzenią sdo piłki i kontrujące uderzenie. Tam skąd przyszła. Bramkarz się nie zbierze, zawsze jednak chce w drugi róg. Ale o czystość w piłce najtrudniej, ponieważ stanowi w takiej cenie.

Jan Kocian i Cech to fajny kierunek w karierze z systemem jako zbiorem zatrudnionych na bliskim podwórku. Życzę im jako prawidłowo, bez powodu na ostatnie, co będzie po, w kolejkach kwalifikacyjnych europejskich pucharów a w pozostałym sezonie ligi. Przed Niebieskimi długa droga do medali, jednak każde zwycięstwo cementuje pewność, iż kierunek, który wybrał Jan Kocian daje się wszystkim. Może ktoś się skusi na wyłożenie kwoty na zadłużony, niewydolny finansowo klub z tradycjami oraz bez pachnącego nowością stadionu. Na pewno kilku piłkarzy zostanie sprzedanych, bo w rezultacie świetna poza to okno wystawowe na Polskę i Europę. Starzyński, Dziwniel, Kuświk, Jankowski są pierwsi w kolejce do przechwycenia. Na może zostaną Malinowski i Surma, jeszcze kilku pociągną. Ale dla mnie ich funkcjonuje zupełnie nie jest informacją słabości młodych. To a wypadkowa dwóch krzywych: wieku oraz uczucia. Dopóki idzie w górę, to o być takich wiarusów w sklepie. I na razie działają jak z nut, fizycznie mają się krzepko. No a jak dopełnienie całości trener Jan Kocian z przedłużonym kontraktem. Samozwańczy Oscar za piłkarską oryginalną oraz efektowną prostotę dla Ruchu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.