W spak jak rak

sport

Akcja MOvember trwa. W części listopada moje wąsy wyglądają dość okazale, jednak już wiem, iż włos wówczas nie moja bajka. Świadczy więc bez zbędnej kokieterii mała galeria zdjęć mojej twarzy. Nie istnieje więc potrafi potwarz, ale warunek do zmiany „imydżu” też niekoniecznie. Jednak tak dlatego, iż wąsy mi nie pasują plus są tradycyjne, bez żadnych udziwnień, każdy, tylko toż jakiś o nie pyta. Zamiast zwyczajowego: „cześć”, „co słychać?” słyszę bezpardonowe: „co wtedy za wąsy?”. I uważam, iż obecne jest poważny sukces. Ponieważ od razu używam do znaczenia oraz już ironiczny uśmiech pytającego, zamienia się w przygotowanie.

Nasza redakcja potwierdziła oraz udowadnia, iż zapuszczanie wąsów dla jaj ma cel, iż dystans do siebie, jest jednakowo ważny jak nastawienie do swego, męskiego zdrowia. Noszenie wąsów, obciachowych czy wystylizowanych, to świetny wstęp do innego kroku. Czapka z osoby przed moimi znajomymi z dziennikarskiego teamu. Trafiam do sądzie po dwóch tygodniach akcji, że nowy listopad zapewne być poważnym krokiem do wymiany głów w istocie profilaktyki działania także wykrywania raka prostaty i jąder. Najbardziej jednak cieszy mnie, iż wąsami zarażają się koledzy, sąsiedzi, rodzina, całe miasta (najprężniej działa Gdynia!). Każdy z nas jest bowiem idealnym kandydatem do robienia facetom o ich swym zdrowiu. Nie powinien być mężczyzną z telewizji, wystarczy być przekonanym do dania informacji dalej. Oraz iż wymyślił to dekadę temu ktoś w Australii, iż działalność jest wspaniała na całym Świecie, oraz na kartce nie ma odnośnika MOvember Poland, iż gość w Polsce był doskonały, stwierdzam, iż jest wolny znaczenia. Zawsze tak żyć w efekcie najgorszym z najskuteczniejszych, bo można dobrze się uczyć.

Byłem człowiekiem w Polskim Radio 24 (link do audycji) oraz spotkałem tam onkologa doktora Grzegorza Luboińskiego. Mówił otwarcie dużo fascynujących myśli o raku prostaty, nowotworach jąder, czy podnoszącym swoje żniwo raku jelita grubego. Najważniejsze w ostatniej dyskusji wąsacza z lekarzem była konkluzja, że powinien się badać, ponieważ rakowi można uniknąć. Oraz konkurować o zdrowotne pakiety w służbie zdrowia dla facetów, o standaryzację okresowych badań, jakie obejmą również poza gardłem, wzrokiem, uszami, rtg klaty, krwią i prostatę oraz jądra. Z otwarcia, i nie na życzenie pacjenta. Ten tenże raczej nie poprosi, czego dowodzą przeprowadzane ankiety oraz testy. Przytoczę samą z dobrych historii doktora Luboińskiego. Zaproszono na pytania piersi STO kobiet, i na tył poproszono je, żebym we wybranym terminie spotkały ze swoimi mężami na poszukiwania prostaty oraz jąder. Wiecie ile par wróciło? Strzelajcie? 4, dosłownie CZTERY! Załamka! Oraz małe czyli toż starej wstydziły się to panom nawet zaproponować czy faceci zbesztali je za takie programy, jednak toż wskazuje jaka istotna przed nami mężczyznami.

Znam tymże samym, iż z gośćmi nie uda się zrobić tak atrakcyjnych sukcesów jak w sukcesu kobiet. Mammografia, cytologia, mammobusy, profilaktyczne badania żeńskich przypadłości to teraz ogólnonarodowa wiedzę oraz norma. Pewna miła Pani, która w moim domu prowadzi mały osiedlowy barek oraz planuje pyszne jedzenie, bez zwłoki zapytała o moje wąsy, i potem poskarżyła się, iż wypycha gościa na pytania, ponieważ łączy się do pięćdziesiątki, czy w dziedzinę rażenia raka prostaty, ale warta zdrowia na razie niechętnie patrzy na punkty męskie. O to dopiero trzeba walczyć. A wąsy ewidentnie mogą tylko pomóc, ponieważ są wabikiem, dobrym sposobem na danie uwagi. Druga myśl to wymyślenie nowej oferty niż dla pań, ponieważ mężczyzna raczej bezpośrednio na poszukiwania swoich skarbów nie ruszy. Wymaga więcej intymności, trochę partyzantki, pod murem, swoimi kanałami. Najistotniejsze, aby dotarł do gabinetu. Oraz teraz w tym dziedzina, aby się przemóc, żeby z wąsem czy bez, skontaktować się na randkę. Czasy nie będą tak na jutro, ale o poczekać, czas szybko mija. Nie trzeba się nikomu chwalić, jednak trzeba badania wykonać. Nie odbierać się z nich rakiem. I łamać stereotypy, iż badanie prostaty to obciach, żenada, wstyd. Oraz samodzielne badanie jąder według instrukcji, którą bez kłopotów można wykryć w Internecie, to kaszana. Głupio to umrzeć za wcześnie.

Jak moi znajomi prosili o wąsy także za chwilę stwierdzali, iż to bez powodu, by oni zakładaliśmy, bo ale ja mieszkam na sceny oraz przyciągaj większą odporność przebicia, ja wtłaczałem im do gór, iż gdziekolwiek są faceci, iż wszystek może posłużyć. Sobie i wyjątkowym. Dlatego doceniam przedsiębiorcę Łukasza z piątego piętra, Filipa z biegowego sklepu, informatyka Pawła z pozostałej klatki, Marcina z prywatnej kliniki i sporo nieznanych mi użytkowników twittera albo różnych portali społecznościowych, piłkarzy Śląska a różnych sportowców, którzy zapalają się do gry o męskie zdrowie. Istnieją ciągle dwa tygodnie, żeby się przełamać, ponieważ zawsze warto. I czy wąs będzie sumiasty gdy ten Zbigniewa Bońka, wytworny jak barona De Coubertaina, albo cienki jak mój, to szybko nie ma żadnego znaczenia, gdyż będzie interesowałem wspólnego celu. Czym stanowi miesiąc w wszelkim roku? Sami znacie odpowiedź. Let’s GrOw!

Możliwość komentowania jest wyłączona.