Większość odcinków zmieniona

rajd

19 szutrowych odcinków specjalnych o długości około 332 kilometrów będą traktowali do pokonania zawodnicy uczestniczący w LOTOS 72. Rajdzie Polski. Trasa siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, przebiegająca wśród malowniczych mazurskich jezior oraz wzgórz morenowych, została zmieniona prawie w 90 procentach w zestawieniu z ubiegłoroczną edycją polskiego klasyka i liczy 1228 kilometrów. Większość oesów to zmodyfikowane lub zupełnie nowe próby sportowe. Oprócz tych nowych odnajdzie się najdłuższy w akcji rajdów w Polsce odcinek specjalny o długości 42 kilometrów.
– Tegoroczna edycja rajdu zostanie rozegrana właśnie w Polsce. Trasa została poddana bardzo ważnym zmianom i dopiero trzykrotnie rozgrywany superoes na torze Mikołajki Arena będzie traktował identyczny czas jak w starym sezonie. W pozostałych przypadkach skorzystamy z fragmentów już swoich oesów, prób przeprowadzonych w innym kierunku lub odcinków rozgrywanych przed laty, natomiast nie w mistrzostwach świata. Nie zabraknie również całkiem innych oesów, wśród jakich złapie się ten największy w rajdzie. Harmonogram rajdu został tak pomyślany, żebym nie było żadnych odcinków rozgrywanych po zmroku. Ubiegłoroczne próby sportowe w grupy przypadków przyszły do smaku zawodnikom, kibicom oraz przedstawicielom mediów, a z uwagą przysłuchiwaliśmy się ich inspiracjom oraz opiniom. Zajmujemy je pod opiekę, przygotowując nasz rajd. Nie przechodzę wątpliwości, że w początkowy weekend lipca będziemy świadkami pasjonującej konkurencji na wymagających oraz pięknych odcinkach specjalnych LOTOS 72. Rajdu Polski – powiedział Jarosław Noworól, dyrektor zawodów.

Uroczysty start rajdu zajdzie w czwartek 2 lipca 2015 w porach popołudniowych w środowiskiem Mikołajek. Tego jednego dnia wieczorem pierwsze kilometry rywalizacji na torze Mikołajki Arena.

W piątek 3 lipca na zawodników czeka 8 odcinków specjalnych o długości 162 kilometrów, w współczesnym dwukrotny przejazd najdłuższej jakości w rajdzie. Dodatkowe wyzwanie jest brak możliwości serwisowania samochodów (z wyłączeniem zmiany opon) w połowie dnia. Na wykonanie dnia rywalizujące załogi po raz drugi stoczą pojedynek o zwycięstwo na Mikołajki Arenie.

Kolejnych 7 oesów, natomiast tym zupełnie o długości 132 kilometrów, zostanie rozegranych w sobotę 4 lipca. Trzy z nich będą przejeżdżane dwukrotnie.

W niedzielę 5 lipca ostatnie trzy odcinki LOTOS 72. Rajdu Polski w tym między innymi superoes (Mikołajki Arena) a kończący rywalizację Power Stage z drugimi punktami (3-2-1) dla trzech podstawowych zawodników. Meta rajdu, także jak uroczysty start, w tymże roku ponadto w pięknym centrum Mikołajek.

Biura rajdu zostaną zlokalizowane tak, jak w dawnych latach w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, oraz tuż przy przebudowany i zwiększony park serwisowy.

Promotor WRC awizuje bezpośrednie transmisje z trzech różnych odcinków specjalnych w czwartek, sobotę i niedzielę, jakie będzie można badać na antenach TVP oraz Polsatu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.