Wieża krzywa jak w Pizie

sport

Alessandro Birindelli – mówi Wam coś, ten człowiek? W mojej opinii pozostał jako czternasty-piętnasty piłkarz Juventusu. Częściej odwiedzał niż grał, i gdy odgrywał to wtedy, kiedy najlepsi odpoczywali. Jeżeli przedstawiał go porównać do człowieka z obecnej kadry Juve, to cofnął się przy dwóch nazwiskach. Silny oraz nieschodzący poniżej odpowiedniego poziomu jak Stephan Lichtsteiner, ale może szybszy oraz kierujący o niebo silniejszym niż Szwajcar strzałem z dystansu (oj tak, kropnięcie z odpowiedniej nogi wtedy zajmował), gra tym zarabiający na moc minut jak Martin Caceres, ale konkurencja nie pozwalała. Dobrze, tyle zapamiętałem.

A teraz kieruję do włoskiej Wikipedii i uważam, że moja opinia zadziałała na niekorzyść Birindellego. To jednak bądź, który utrzymał się w klubie przez jedenaście lat. Przeżył paru trenerów, zdobył trzy legalne mistrzostwa Włoch, rozegrał blisko dwieście meczów. Daj Boże każdemu osiągnąć tyle, co on. Czytam dokładniej, że w Kolekcje I zapisał się tylko jednym golem, choć jak powiedział korzystał z czego uderzyć, ale drugiego dorzucił w Lidze Specjalistów z Deportivo La Coruna. Tak, coś mi świta. Naprawdę to myk, na Youtube. 26 listopada 2002 roku po 11 minutach Juventus przechodził do odrobienia już dwa gole. W 38 minucie Birindelli z przeciwnej strony (najczęściej występował na prawej obronie, w razie konieczności na lewej, czasami więcej w współpracy) ściągnął do klucza i gdzieś oczywiście z 25 metrów popadł w samo okienko. Bramkarz gospodarzy tylko przysiadł z wrażenia. W innej połowie również swoje zrobił Nedved również z 2:2 można było w poczuciu dobrze wykonanego obowiązku przyjmować się do Turynu. Aha, w ruchu spośród obecnym też coś sobie przypomniałem. Ten tenże czas, ta jedyna Liga Mistrzów, ale już ćwierćfinał z Barceloną. Na Stadio delle Alpi 1:1, po 90 minutach na Camp Nou identycznie. W dogrywce zerwał się prawym skrzydłem bohater mojej sprawie oraz idealnie dośrodkował na nogę Marcelo Zalayety. Oraz później Juventus mógł w półfinale rozjechać Real Madryt i ocierać łzy po wniosku z Milanem. Birindelli z boiska na Old Trafford akurat płynął z uniesioną głową – właśnie jego zaś Del Piero nie przerosła odpowiedzialność w kolekcji rzutów karnych.

W ciszy zakończył karierę. Używał jako człowiek w działalności z seniorami. Nadało go nawet do Zambii, ale już wrócił w domowe strony. Do Pisy. Oraz skorzystałbyś się za szkolenie młodzieży. W ogóle oraz elemencie. Jemu dano nadzór nad całym sektorem młodym w cechu i jednocześnie oddano pod opiekę rocznik 2001. W grudniu o nim również jego drużynie niespodziewanie przygotowało się głośno w całym świata.

Podczas meczu, jakich wiele sam z dwunastoletnich piłkarzy Pisy tak podał piłkę, że trafiła pod nogi przeciwnika i padł gol. Błąd, który może się zdarzyć każdemu. Inaczej uznał jeden z rodziców spoczywających na trybunach, który zaczął nawoływać, żeby trener zdjął nogę z boiska. Birindelli nie zwracał uwagi na podpowiedzi, co tylko ośmieliło krzykacza do lepszej reakcji. W celu nie zdzierżył drugi mężczyzna, który objawił się dziadkiem pechowego sprawcy gola. Naprawdę to więc akcja z boiska błyskawicznie przeniosła się na trybuny. Atak, kontratak, działo się tyle, że sędzia przerwał sztukę oraz ludzie patrzeli jak dwóch dorosłych bez krzty kultury obrzydzało całą zabawę dzieciom. Birindelli nie wytrzymał, porządnie ochrzanił dzielących się oraz ruszających do walki facetów również na znak protestu sprowadził drużynę z boiska. Sędzia zakończył mecz.

Broniła się więc rzecz niesłychana, ponieważ wreszcie człowiek miał odwagę zareagować na rzecz, co dzieje się nagminnie. Nie lecz we Włoszech. Rodzice młodych piłkarzy zamiast działać oraz wspierać, przeszkadzają, psują, uczą złych nawyków, zachowują poniżej jakichkolwiek norm przyzwoitości. Sceny, które często można zobaczyć podczas meczów dwunastolatków czy szesnastolatków, wywołują moim zdaniem jeszcze więcej złego niż to, co dzieje się na meczach Ekstraklasy. Ultrasi w skórach rodziców to tylko element oraz chamstwo. Oraz wszystko dlatego, iż tkwią w poczuciu, iż istnienie rodzicem sprawia im jakieś szczególne prawa. A guzik prawda. Ich siła boiska nie sięga. Albo im się to podoba, albo nie, trener jest jednak rację i tylko on decyduje. Jeżeli się spośród ostatnim nie zgadzają, toż do widzenia. Oraz do spotkania powiedział im Birindelli. Miał gość dużo cywilnej odwagi, ponieważ zawsze że jest wystąpić przeciw złu, na jakie stanowi spokojne społeczne przyzwolenie a które nawet złem przestaliśmy nazywać z pewnego powodu – z użycia.

Ten fakt odbił się toż tak silnym echem i wzbudził tak duży szacunek, że Alessandro Del Piero przyznał swojemu dotychczasowemu koledze z drużyny dziesiątkę, czyli pozycję inną oraz najdoskonalszą, w własnej klasyfikacji największych sportowych osobowości 2013 roku. Dodatkami byli Stale, Vettel, Murray, LeBron również pozostali.

Niby smutną puentą oraz nauczką dla Birindellego i potrzebujących pójść za jego przypadkiem winna być decyzja lokalnego wydziału dyscypliny. Pisa ukarana została walkowerem oraz odjęciem jednego punktu. Jednak Birindelli wykazał się twardą sztuką, którą jako Krzywą Wieżę nie tak łatwo ustawić do pionu. W styczniu znów jego chłopaki grali mecz, w którym w działalności sędziego debiutował pewien młodzieniec. Trener powiedział podopiecznym, aby użyli to pod koncentrację oraz działali debiutantowi. W bezpiecznym etapie sędzia podyktował na korzyść Pisy rzut karny po starciu bramkarza z napastnikiem. Sytuacja przygotowywała się wątpliwa. Poszkodowany po krótkiej konwersacji z trenerem przyznał się, że układu nie było, tym tymże faulu i karny się nie należał. Od bramki rozpoczęli przeciwnicy. Trener znów pokazał, że silna oraz należy być różnym. Uczciwym przede wszystkim.

Wbrew wszystkiemu oraz zawierającemu światu Birindelli jest własny kodeks, w jakim na liczbom mieszkaniu jest głupia oraz pewna idea fair play. W jakim kto przeklina jest zwalniany z treningu, zaś w konkursie natychmiast zmieniany. W jakim szatnię przed jej opróżnieniem należy posprzątać, oraz właśnie mocno. Z takim światopoglądem nie wróżę mu wysokiej trenerskiej kariery, a planowałem swoich synów podać w dłonie takiego trenera. Czapki z głów.

czytaj wiecej: http://www.canalplus.pl/sport/blog-krzywa-wieza_1466_24#ixzz3RLBoKDI8

Możliwość komentowania jest wyłączona.