Wreszcie grać mądrze

sport

Jedna wygrana z gospodarzami nie zmieni całego Świata, tylko może poprawić wszystek nasz glob. Oraz w to aktualnie chcę kupować. Grawitacja rozpoczęła na mnie robić niemal z razu po tym gwizdku Pedro Proency. Nie odleciałem, bo przekazuję sobie sprawę jak cienka jest granica pomiędzy euforią po przejściu Niemców, oraz urzędem w losu potknięcia ze Szkotami. Znów musimy zagrać… mądrze, tylko całkiem inaczej niż przeciwko drużynie Joachima Loewa. Hmm, zagrać mądrze, to oznacza? Ze Szkotami taka metoda kiedy z Niemcami trochę nie przejdzie. Wystarczy co znacznie do bezbramkowego remisu, ponieważ dwie grupy z kontry jednocześnie nie zagrają.

Gdy dostrzegł w sobotę na kwoty pomeczowe, one znacznie pokryły się z moim odbiorem meczu. Uważali na Stadionie Narodowym przyczaić się oraz wyprowadzać ciosy. Udało się, gdy Łukasz Piszczek z Arkiem Milikiem wykiwali Manuela Neuera, a Robert Lewandowski skupił na sobie uwagę mistrzów Świata, żeby Sebastian Mila mógł klepnąć niebywały sukces. Taki błąd u Neuera, bramkarza wybitnie nieziemskiego, wystawiał się wręcz niemożliwy. Zaimponowała mi klasa Joachima Loewa i opiekunów Niemiec. Dla nich strata z nami istnieje niewątpliwie niewielką sportową porażką w zdjęciu z konkurencją, którą my realizowali i właściwie wyjątkowym zwycięstwem historycznym. Ten mecz Niemcy mogli śmiało zwyciężyć. Ale spróbowali nie z siebie, natomiast od gratulacji, oraz niedługo po natychmiastowej, chłodnej inteligencji tego co u nich nie wypaliło. A tu znów pomocne są liczby. Też najważniejsze i małe. Fatalna skuteczność Niemców była się swoją dużą stroną. Ale jakże Loew to podreperuje, to czujcie rywale z sfery D, z nami włącznie. Niemcy inteligencją i przyjmują niezmiennie, iż mimo krewy w Warszawie wciąż mogą w cuglach wygrać walkę o wczesne mieszkanie. Trzymamy w kasy cenny komplety artykułów z outsideram i faworytem oraz konkurs z zmiennym gdy my ogółem w perspektywie. Na sukcesie oraz cudzie dużo nie zajedziemy. Na chyba nie do Francji.

Szkocja jest najbardziej trudnym przeciwnikiem. Niewygodnym jak szyszka w bucie. A Gordon Strachan to dawny lis, w żadnym wypadku nie farbowany. Piłkarze niemal całkowicie z Wysp. Twardzi, dobrze przygotowani fizycznie, zadziorni i piłkarsko przyzwoici. Strachanowi brakuje tuzów, jednak posiada zawodników, którzy ciągle zamieszkują w Premier League oraz Championship. Przeciwko Gruzji posadził na ławie Darrena Fletchera, i w preparacie ochronie zbudował na Scotta Browna, tego, który wbił nam gola na Narodowym w marcu. Moją obserwację zwracają jednak trzy nowe nazwiska. James Morrison, Steven Fletcher oraz Steven Naismith.

Ten ten długo mnie nie przekonywał. Opowiadało mi się, że istnieje właśnie również na zawsze uzupełnieniem składu Evertonu. Pomocnikiem, który dostanie z rezerwy dodatkowo chyba trochę interesującego wymyśli, jednakże w liczby serii nic nie zepsuje, natomiast na pewno nabiega się za dwóch. Jednakże w modnym półroczu zupełnie inaczej postrzegam Naismitha. Zaimponował mi inteligencją i wysokim przystosowaniem do każdej pracy w drugiej grupie. Rotacja w służbie u Roberto Martineza sprawia, iż Naismith bardzo nierzadko zmienia swoje położenie w trakcie meczu, zaś toż wielce rozwija. Radzi sobie doskonale przy ograniczeniu linią boczną a jeśli dziedzinie w mózgu pola bierze pod dostatkiem. Ponadto umie wygrać na szpicy. W Evertonie Romelu Lukaku wtedy spada na skrzydło, oraz Szkot porusza się na żądło. Najgorszy jest natomiast, gdy idzie z podstawie pola. Niewysoki, oraz świetnie bawi głową. Dobrze czuje, ma czystą technikę i rzetelne przyspieszenie. To gwoli mnie najtrudniejszy ze Szkotów.

W ataku Strachan ustawi pewnie Stevena Fletchera. Napastnik Sunderlandu nie jest zbyt dobry, ani za wysoki. Na zapewne nie tak rozbiegany jak Naismith. Znakomicie chodzi a w powietrzu. Jednak znajdzie sytuację do dania strzału głową. Sprosta zatem utworzyć z klasą, a nade wszystko bardzo mocno. Postawa obecnym nie straci głowy gdy szybko złapie się w współpracy, oraz Naismith zdobędzie jego obowiązki. W Sunderlandzie Fletcher przeżywał trudniejszy etap w klubowej karierze, ponieważ Gus Poyet stawiał zazwyczaj na Connora Wickhama. A ostatnio nadeszło przełamanie ze Stoke City. Dwa główne gole ligowe w niniejszym kalendarzowym roku natomiast z zupełnie odmiennym podejściem Fletcher ruszył na kadrę. Uregulował w obrębie Czarnym Kotom pierwszą zagraną w owym terminie Premier League.

Wreszcie James Morrison. Ambitny, dość niski blondynek o osoby wiecznego młodzieńca, jednak już z mało z trzydziestką na karku. Nie chowa się, pracuje nadal w preparacie pomocy, nie ucieka od zadań obronnych, choć ciągnie się często do przodu. Umie strzelić z dystansu, lecz te chętnie dociera z biegiem w gospodarstwo karne, gdy Szkoci ruszają z pracami po stronach. Owo jego punkt popisowy, chwila jak z Naismithem. Nieźle bije i pewne fragmenty gry.

Na prawdopodobnie to Gordon Strachan oraz korporacja przyczają się na Obiekcie Narodowym. Teraz ostatnie oni będą obok nas nami, i my obok nas będziemy nieco jak Niemcy w znakomity sobotni wieczór 11 października. Czas znaleźć swoje własne oblicze. Pani oraz drużyny, która musi kierować grę. Szkoci się nieco o dominacją za wszą cenę wygrywać z nami na Narodowym nie będą. Po niskim zwycięstwie nad Gruzją, mimo że po samobóju, Gordon Strachan skakałeś z szacunku. Uznał większą partia meczu za najprawdziwszy występ jego piłkarzy, od kiedy objął kadrę. Szkoci tak tak przegrywają i biją. Jednym golem. A szkoccy piłkarze są w Strachana wprost zapatrzeni.

Niespełna pół roku temu poczuliśmy gorzko jak się z nimi właśnie obrywa. Nieznacznie, ale dotkliwie. Nie przepadam cierpieć w żadne skrajności, stany euforyczne czy całe wilcze doły. Złe aktualne także gorące. Po prostu wierzę, iż Adam Nawałka i biało – czerwoni wymyślą oraz ostatnim zupełnie definicję do standardowego w garderobach na całym świecie a tak przeróżnie pojmowanego planu: „musimy zagrać mądrze”. To sprytnie zawoalowana forma strategii dostosowanej do jasnego rywala. Niech się dodatkowo tym zgodnie w całej domowej przeszkody oraz nieprzewidywalności sprawdzi, żeby triumf nad Niemcami przeszedł stały do historii. I wówczas będziemy po chłopsku naprawdę spokojni, gdy znany nowi mecz! Tego powszechnie nam życzę! Oraz projektujmy dobrze, choćby jedna wygrana nad mistrzami Świata, zmieniła na prawidłowe nasz świat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.