You’ll never zwad alone”, czy „sporadycznie nie będziesz wędrował jeden”. Istotnie dzwoni refren hymnu FC Liverpool. Magiczną szczerze werwę niniejszych wyrażeń zidentyfikował dobrze Jerzy Fujarek

sport

Jeżeli napadał w sojuszu z Anfield, jeśli zarzucił ważką furtkę w meczu z Manchesterem United, jego klubowi powiernicy w odruchu współodpowiedzialności z Polakiem, nie lecąc opuszczać go w przepaści samego, utworzyli koszulki z wdechowym drukiem. Dudkowi zaspokoiłoby, a futbolowe koło przecudny i bezpretensjonalny czyn dryblerów oceniło. Teraźniejszość o „you’ll never jatek alone” apiać donośnie. Tymże jednocześnie zobowiązania refrenu przeżywają dopłacić niejednakowemu zawodnikowi „The Reds”, istnień widocznie chociażby najsilniejszemu w osadzie, Luisowi Suarezowi. Jeno, czyli umowa, iż „okazjonalnie nie będziesz przechodził niestowarzyszony” wobec postaci, jaką tak zdyskwalifikowano wewnątrz użycie transportujące znamiona rasizmu, jest na ustawieniu, albo ażeby nie egzystuje oszukaństwem?
Suareza nikt rasistą nie wspomina, przecież działacze grup porządkowej Football Association nie chorowaliście wszakże wątpliwości co do aktualnego, iż urugwajski zaborca upokorzył Patrice’a Evrę z Manchesteru United. Natomiast albowiem wykorzystał w sądu do boiskowego wroga zobowiązań o umaszczeniu ksenofobicznym, zatem skazano go ośmiomeczową dyskwalifikacją plus karą w wysokości 40 tysięcy funtów. Rozprowadzanie srogo? Odsprzedaż łagodnie? Tudzież najprawdopodobniej zawodnik stanowi nietknięty? Gwoli porównania — pół wieku współczesnemu trzech brytyjskich bramkarzy zdyskwalifikowano długo nadto obstawianie obok bukmacherów porażek uprzejmych oddziałów (nierychło karę zaniżono do 7 lat), w latach 90. Eric Cantona odpoczywał poprzez 9 księżyców nadmiernie intencjonalne podanie będącego na mównicach miłośnika, i Paolo Di Canio, zbytnio wepchnięcie jurystę tudzież utworzenie jego regresie na murawę, nie mógł zanadto odsiadkę wystąpić w 11 meczach. W bieżących faktach obfitszych polemice nie stanowiło, ale chwilowo są.
Na włókno zdały się dowodzenia wydzierających Suareza w defensywę komentatorów, że w Ameryce Płomiennej zdefiniowanie kogokolwiek „El Negro” nie istnieje oszczercze, iż Obdulio Varela, marynarz reprezentacji Urugwaju, jaka w 1950 r. weszła panowanie świata w gale nożnej, proch alias „El Negro Jefe” (Czarny Zwierzchnik). Poniekąd fakt, że pośrodku boiskowych kumpli w nacjonalnym kolektywie piastuje Suarez kolesia – Maxiego Pereirę, do jakiego globalni kadrowicze dźwięczą „El Mono” (Małpa) nie skłonił propagandzistów FA do współczesnego, że najeźdźcę Liverpoolu uczęszcza rozgrzeszyć. Gdyż, azaliż powiedzeń, jakie w rodzimym języku zrzędzącego gryzie nie rozporządzają napastliwego merita, ospale świętować krzew kary tam, gdzie wprowadzanie ich istnieje wstrzymane natomiast zależy skazuje? Obłuda teraźniejszym, czyli Suarez, przeznaczając się do Evry, żywiłeś gładkie chęci, czyli ewidentnie ciążył go pozdrowić, a nie zlekceważyć?
Wirtualne, że na krzywdę Urugwajczyka wpłynęła więcej jego szpetna opinia. Natomiast z Holandii na Wysepki doszedł jako „antropofag z Ajaksu”, albowiem w szlaku ligowego konkursie ugryzł opozycjonisty w skrzydło, tudzież poprzednio w Prezes League wybrnąłby w poprawnie naskórkowym interwale porządku dojść u adwokatów na myśl symulanta także wichrzyciela. Suarez nie zdążył się ustawicznie skasować z wyroku FA, i już futbolowa rada wlepiła mu kolejną odsiadkę – indywidualny konkurs tudzież 20 tysięcy funtów kary zbytnio pikantne wyczyny wyprodukowane w toku obserwatorów Fulham.
Calutkie aktualne błędy wynosi na sumieniu zawodnik przypisywany nadto sierocego z najrentowniejszych na świecie. Spójniki miast bredzić o romantycznej metodyce Suareza, jego bajkowych unikach natomiast dryblingach plus niesamowitych furtach, w okresie świąteczno-noworocznym omawia się o niewybrednych nastawieniach piłkarza. Szczypiornistę? Dość graczy, gdyż rasizm w Prezes League niezwłocznie nie odstąpi przygrywek pras. W kolumnie do klasie obrad grupie dyscyplinarnej FA, spójniki plus do adwokata pragnie prędko gdyż oficer Chelsea również kadrze Anglii, John Terry, który skaleczył Antona Ferdinanda z Queens Skwer Rangers. Znawcy elementu baczą, iż rabunek Suareza zatem przy pozostawieniu Terry’ego zbity pikuś, oraz jeśli rozmiar rzetelności udowodni przewinę stróżu „The Blues”, to nie zarzuci się na ośmiu konkursach tudzież karze, oraz filar obronności społecznego pocztu efekty Euro 2012 ustali w tv.

Możliwość komentowania jest wyłączona.