Zaksa Kędzierzyn-Koźle

siatkówka

Co prawda z meczu Zaksy Kędzierzyn-Koźle w Stolicy w żadnym medium nie zaplanowano transmisji, a i tak kibice z Opolszczyzny będą stanowili rację obejrzeć relację telewizyjną oraz internetową ze spotkania jednej z znajomej drużyn. Tym razem należy o siatkarzy I-ligowej Stali Nysa.
Z wyjazdowego starcia podopiecznych Janusza Bułkowskiego z SMS-em PZPS Spała przewidziano bowiem przekaz w TVP Sport natomiast na kartce sport.tvp.pl. Udział w sobotę od godz. 17.55, a powtórka dzień później w TVP Regionalnej o godz. 13.35. Pojedynek komentować będą Hubert Malinowski również były reprezentant Polski, uczestnik igrzysk w Atlancie 1996 Mariusz Szyszko.

Na pewno można już dziś stwierdzić, że nie będzie toż dobry pojedynek dla nysian, jacy są w znacznym dołku: przegrali pięć meczów z rzędu i grozi im ulegnięcie poza play-off. Forma istnieje na tyle zła, że ich trener podał się do dymisji, ale zarząd klubu jej nie przyjął. Odwrotnie u rywali. Młodzi zawodnicy zajmują czwarte pomieszczenie w tabeli, a wygrali przy tym aż 13 spotkań (siedem ostatnich), ponosząc tylko sześć porażek. Więcej wygranych ma tylko lider rozgrywek, Camper Wyszków, w meczu z którym wykazali się ostatnio lepsi.

Nie daleko dzieje się też u kędzierzynian. Zaksa poległa w lidze w czterech poprzednich meczach, oraz o przełamanie tej passy zagra obecnie w sobotę w Warszawie z Politechniką (sobota, godz. 17). Jeśli jeszcze przegra, to udział trójkolorowych w play-off bycie pod znakiem zapytania. Co gorsza, znowu w ich barwach nie zagra Michał Ruciak. Przyjmującemu odnowił się strach i będzie musiał pauzować poprzez chwila tygodni.

W II lidze spośród męskich ekip obok siebie zagra tylko grający w szkole 2. UKS Mickiewicz Kluczbork, jaki w swojej hali od godz. 18 wybierać będzie Siatkarza Oleśnica. W sferze 5. na wyjazdach AZS Politechnika Opolska zmierzy się z JSW KOKS-em Radlin, Juvenia Głuchołazy z AZS-em Rafako Racibórz, a UKS Strzelce Opolskie z Czarnymi Katowice.

Jedyny zespół seniorek, czyli SMS LO2 Opole, poda w sobotę o godz. 16 w hali przy ul. Pułaskiego MKS Świdnica.

Możliwość komentowania jest wyłączona.